Jak wyciągnąć więcej z Androida

źródło: www.flickr.com

5. Opanuj budzik

W menu szybkich ustawień można zobaczyć, na którą godzinę został nastawiony budzik w urządzeniu. W tym miejscu pojawi się data i godzina o której telefon zadzwoni. Po dotknięciu wpisu można przenieść się od razu do aplikacji zegarka, co pozwoli na wyłączenie lub modyfikację alarmu.

Możesz nauczyć Androida barwy swojego głosu

Możesz nauczyć Androida barwy swojego głosu

6. Naucz Androida reagować na Twój głos

Urządzenia z Androidem można obsługiwać głosowo, a urządzenie może cały czas nasłuchiwać użytkownika. Warto nauczyć smartfon reagowania tylko na własny głos, aby przypadkowa osoba wypowiadająca przypadkiem komendę nie uruchomiła jakiejś funkcji.

Po włączeniu tej funkcji w ustawieniach należy nagrać w smartfonie próbki swojego głosu. Urządzenie zacznie reagować na wypowiedzenie komendy "Okay, Google" nawet przy wyłączonym ekranie.

7. Wyłącz ekran blokady, jeśli jesteś w domu

System Android może stale monitorować wskazania GPS-u w urządzeniu i wykonywać różne akcje w zależności od lokalizacji użytkownika. Jedną z nich jest możliwość wyłączenia ekranu blokady po wejściu do domu.

Dzięki temu nie trzeba za odblokowywać telefonu po każdej odebranej wiadomości, ale też po wyjściu na autobus urządzenie zostanie ponownie zabezpieczone. Do listy zaufanych miejsc można też dodać więcej niż jeden adres, np. pracę, dom rodziców itp.

8. Pozbądź się ekranu blokady też poza domem

Ekran blokady ma zabezpieczyć dane w urządzeniu przed niepowołanymi osobami na wypadek zgubienia lub kradzieży urządzenia. Odblokowywanie telefonu kodem lub rysowanym na ekranie wzorem jest niestety uciążliwą czynnością. Na szczęście istnieje sposób na połączenie wygody z bezpieczeństwem.

Telefon z Androidem można sparować z innymi urządzeniami poprzez Bluetooth, np. systemem audio w samochodzie. W przypadku wybranych urządzeń można wybrać listę zaufanych urządzeń na wzór zaufanych miejsc. Ekran blokady nie będzie wyświetlany póki połączenie z samochodem jest aktywne.

Zablokować telefon w trybie Smart Lock możesz przytrzymując ikonę kłódki

Zablokować telefon w trybie Smart Lock możesz przytrzymując ikonę kłódki