Jak wyciągnąć więcej z Androida

źródło: www.flickr.com

9. Jeszcze sprawniej zarządzaj mechanizmem blokady

Urządzenia z Androidem są automatycznie blokowane po wygaszeniu ekranu i wyświetlany jest ekran blokady. Można jednak przez przytrzymanie ikony kłódki wyłączyć blokadę kodem pin lub hasłem, co pozwoli szybciej odblokować urządzenie. Przytrzymując kłódkę ponownie można blokadę włączyć z powrotem.

10. Wycisz powiadomienia

Powiadomienia pozwalają na szybkie otrzymywanie wiadomości z zainstalowanych aplikacji, ale w zbyt dużej liczbie mogą stać się bardzo uciążliwe.

Jeśli powiadomienia z konkretnej aplikacji stają się uciążliwe, można na kolejnym z nich przytrzymać chwilę palec. Po chwili pojawi się odnośnik do menu w którym można zablokować ich występowanie w przyszłości.

Powiadomieniom możesz nadać priorytet

Powiadomieniom możesz nadać priorytet

11. Nadaj powiadomieniom priorytet

Po wyłączeniu najbardziej uciążliwych powiadomień nadal może się zdarzyć, że będzie pojawiało się ich zbyt dużo, a informacja o ważnym nieodebranym połączeniu zostanie wyrzucona poza ekran przez powiadomienia o komentarzach na Facebooku.

Aby nie przegapiać tych najważniejszych powiadomień warto skorzystać z opcji nadawania im priorytetu. Po włączeniu specjalnego trybu aktywowanego z wyświetlanego na ekranie okna dialogowego przy zmianie głośności wszystkie powiadomienia poza najważniejszymi zostaną wyciszone.

Android Lollipop daje w tym zakresie całkiem spore opcje konfiguracji. Można wybrać które typy powiadomień zostaną przepuszczone. Jeśli zdecydujemy się odbierać telefony, to mogą być to połączenia od wszystkich lub tylko od wybranych osób. Tryb priorytetowy może być aktywowany ręcznie lub w określonych godzinach.

12. Niech powiadomienia pozostaną prywatne

Jedną z nowości w Androidzie 5.0 Lollipop jest możliwość wyświetlania ostatnich powiadomień bezpośrednio na ekranie blokady. Pozwala to podejrzeć ostatnie zdarzenia bez potrzeby wpisywania kodu blokady, ale naraża to użytkownika na zapoznanie się z treścią powiadomień osób postronnych.

Twórcy systemu operacyjnego Google przewidzieli taki scenariusz. W opcjach systemu można znaleźć pozycję, która pozwoli wybrać, które z powiadomień będą wyświetlane na ekranie blokady. Użytkownik może wybrać wszystkie powiadomienia, albo zaledwie część z nich. Android Lollipop pozwoli też wyłączyć tę funkcję całkowicie.

Skorzystaj z trybu gościa, zanim dasz do ręki telefon znajomemu

Skorzystaj z trybu gościa, zanim dasz do ręki telefon znajomemu