Jak wygląda lot kosmiczny Virgin Galactic? To kusi bogaczy

Firma należąca do miliardera Richarda Bransona pokazała, czego doświadczą pasażerowie kosmolotu Unity, gdy usługa turystyki kosmicznej zostanie uruchomiona w 2022 roku.

Jak wygląda lot kosmiczny Virgin Galactic? To kusi bogaczy

virgingalactic.com

Firma Virgin Galactic przedstawiła wczoraj film prezentujący luksusową usługę turystyki kosmicznej. W lotach mają brać udział nie tylko bogaci pasażerowie, ale i naukowcy chcący przeprowadzać eksperymenty w warunkach mikrograwitacji, które trwają zaledwie kilka minut.

Opublikowane wideo prowadzi nas przez różne etapy lotu, w tym start, wypuszczenie z samolotu lotniskowca, podróż w kosmosie, widoki Ziemi i krótki okres nieważkości, a następnie lot z powrotem do bazy.

Zobacz również:

  • Byliśmy na wystawie Cosmos Discovery - to już ostatnia szansa!

W kolejce do podróży kosmicznej czeka już około 600 osób, które zakupiły bilety warte 250 tys. dolarów w pierwszej fazie sprzedaży. Kolejni pasażerowie za kosmiczny rejs zapłacą już 200 tys. dolarów więcej.

W zeszłym miesiącu szef firmy, Richard Branson wziął udział w pierwszym locie Unity, który dał również wgląd w to, czego doświadczą jego przyszli klienci.

Przypomnijmy, że oprócz Virgin Galactic, nad uruchomieniem usługi turystyki kosmicznej pracują także Blue Origin oraz SpaceX.

Zobacz także: Lista najlepszych deepfake'ów w internecie

Źródło: digitaltrends.com