Jak wygląda odtwarzacz HD DVD Toshiby?

Koncern Toshiba na rozpoczynającej się dziś w Tokio wystawie Ceatec zaprezentuje odtwarzacz płyt HD DVD, oznaczony symbolem HD-XA1. My już teraz prezentujemy Wam, jak będzie wyglądać wspomniane urządzenie.

Finalna wersja odtwarzacza ma być bardzo zbliżona do urządzenia prezentowanego na fotografii. Toshiba planuje wprowadzenie go do sprzedaży jeszcze przed końcem 2005 r. Trafi on jednak najpierw na rynek japoński, klienci z innych krajów będą go mogli nabyć dopiero w 2006 r. Urządzenie, oprócz odtwarzania płyt HD DVD, ma także możliwość zapisu/odczytu krążków CD i DVD.

HD-XA1 - odtwarzacz HD DVD Toshiby

HD-XA1 - odtwarzacz HD DVD Toshiby

Urządzenie rozmiarami przypomina nieco tradycyjne, starsze modele odtwarzaczy DVD. Na przednim panelu, po obu stronach kieszeni na płyty, znajdują się przyciski kontrolne, które mogą być ukryte pod specjalną pokrywą, kiedy nie korzysta się z odtwarzacza. Podczas demonstracji możliwości urządzenia, będzie ono podłączone do telewizora LCD Toshiby z najnowszej serii odbiorników Z1000, zdolnych do odbioru transmisji telewizyjnych w formacie HD TV (już w październiku będzie je można kupić, na początek tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni).

Na wspomnianej już wystawie Ceatec Toshiba zaprezentuje także napęd HD DVD przeznaczony do montażu w komputerach przenośnych. Zakończenie targów w sobotę 8 października.

Więcej informacji: Toshiba.

Aktualizacja: 04 października 2005 12:57

Do artykułu dodaliśmy galerię zdjęć z pierwszego dnia wystawy Ceatec, w której możecie obejrzeć fotografie odtwarzaczy dysków Blu-ray i HD DVD takich producentów jak Toshiba, NEC, Sony, Pioneer, Philips i Mitsubishi.


Zobacz również