Jak wykorzystać fragment piosenki jako dzwonek na iPhone?

Nie chcesz płacić za dzwonki w iTunes, a masz ochotę zrobić własny z fragmentu posiadanej piosenki? Oto, w jaki sposób możesz to zrobić.

Uruchom iTunes poprzez podwójne kliknięcie na ikonce skrótu lub z menu. W bibliotece utworów wybierz piosenkę, której chcesz użyć jak dzwonka i wybierz Informacje. Tu wejdź do zakładki Opcje i zaznacz okienka Początek i Zatrzymaj. Oznaczają oczywiście początek i koniec fragmentu na dzwonek. Maksymalna długość dzwonka, jaką dopuszcza Apple, to 30 sekund - pamiętaj o tym podczas ustalania czasu. Możesz ustalić bardzo precyzyjny czas startu/końca, np. wpisując w okienku 0:44.5 albo nawet 0:44.652.

Naciśnij OK. Teraz wybierz ponownie utwór, klikając na nim, a następnie przejdź do menu pliku i wybierz funkcję konwersji, a następnie opcję Utwórz wersję dla AAC. iTunes przekonwertuje dany utwór, zachowując jednak oryginał. Rozróżnisz je łatwo po długości. Jeśli piosenka została zrippowana z CD, możesz nie zobaczyć opcji konwersji na http://. Przyczyna tego może tkwić w niepoprawnych ustawieniach rippowania. Aby je zmienić, dla wersji iTunes mniejszej niż 12.4 wybierz menu w lewym-górnym rogu i Ustawienia, a następnie Importuj Ustawienia, a potem przy opcji wybierania konwersji z CD wybierz AAC Encoder. W iTunes 12.4 i wyższym kliknij na menu Edycji i wybierz Preferencje, aby mieć dostęp do tych opcji.

Nie zapomnij wrócić do oryginalnego utworu i odznaczyć czas startu i końca - w przeciwnym razie, gdy najdzie Cię ochota na jego odsłuchanie, usłyszysz tylko wybrany fragment. Potem kliknij prawym przyciskiem myszki na stworzonym pliku .aac i wybierz pokazanie go w eksploratorze Windows. Plik zostanie podświetlony. Powinien mieć rozszerzenie .m4a (jeśli nie widzisz tego, oznacza to, że masz ukryte pokazywanie rozszerzeń plików - zmienisz to w ustawieniach systemu). Użyj opcji zmiany nazwy, aby wprowadzić zamiast .m4a rozszerzenie .m4r. Zatwierdź zmianę.