Jak wysyłać anonimowe e-maile
-
- 07.12.2010, godz. 12:10
Anonimowy e-mail to nie tylko sposób na miłosne wyznania. Rozwiązanie to przydaje się np. podczas rejestracji na stronach WWW - jako ochrona przed spamem i wtedy gdy nie chcemy ujawniać swojej tożsamości.

Polecamy:
Zobacz też:
By ochronić realny adres przed śmieciami i zapewnić sobie nieco prywatności, warto skorzystać z anonimowego e-maila.
Zobacz również:
Alternatywny e-mail
Pierwsza możliwość to stworzenie dodatkowej skrzynki. Rejestrując się w wielu miejscach, by ochronić się przed reklamami, można po prostu założyć drugi adres e-mail i składować tam niepotrzebne wiadomości.
Wybierając taką skrzynkę, opłaca się chwilkę pomyśleć. Kiedy w grę wchodzi wiele rejestracji, lepiej skorzystać ze sprawdzonych kont pocztowych, do których zawsze docierają potwierdzenia.
Wśród najlepszych kont e-mail wymienić można: Gmail i poczty portali Yahoo, Wirtualna Polska i Onet.

Pepbot - sposób na rejestrację bez otrzymywania spamu.
Tymczasowy adres
Ciekawym sposobem na wolność od spamu jest też Pepbot - łatwy w obsłudze serwis umożliwiający stworzenie tymczasowego adresu.
Pepbot jest w pełni anonimowy, nie wymaga rejestracji i opiera się po prostu na wyborze dowolnego adresu w domenie pepbot.com. Nie ma haseł, a każdy e-mail pojawi się na koncie tylko na 2 godziny. Pepbot nie odbiera załączników i nie pozwala na wysyłanie wiadomości - ale nie po to też został stworzony.
Jak skonfigurować Pepbota?
1. Wchodzimy na stronę Pepbot i w okienku wpisujemy wybrany adres. Po zatwierdzeniu klawiszem "Enter", adres można już podać w dowolnej rejestracji.
2. W to samo okienko, znów wpisujemy poprzedni adres i już widzimy tymczasową skrzynkę pocztową.
3. Automatyczna odpowiedź. Ważną funkcją serwisu jest Auto Mode, który automatycznie klika w linki z otrzymanych e-maili. Dzięki temu, konto na forum szybko zostanie aktywowane.

Serwis "Not Sharing My Info!" pozwala ukryć prawdziwy adres e-mail.
Zastępczy adres e-mail
Niezły sposób na prywatność to też serwis Not Sharing My Info. Tutaj, w okienku wpisujemy prawdziwy adres, a skrypt przesyła nam nowy e-mail.
Tak naprawdę, wiadomości trafią na stary adres, ale nadawca nie będzie mógł dowiedzieć się z kim pisze.
Taki adres nie przyda się może w walce ze spamem, ale może być potrzebny w sytuacji, gdy chcemy coś przekazać, lecz nie możemy zrobić tego demaskując własne dane.