Jak zabezpieczyć swoje konto WhatsApp

Wszystkie wersje aplikacji WhatsApp mają lukę, która możę pozwolić hakerom na zainstalowanie złośliwego oprogramowania szpiegującego oraz uzyskanie zdalnego dostępu do telefonu. Oto, w jaki sposób chronić Twoje konto WhatsApp.


Błąd w aplikacji WhatsApp dotyczy wszystkich jej wersji dostępnych na systemy iOS oraz Android. Luka pozwala uzyskać zdalny dostęp do telefonu oraz zainstalować na nim oprogramowanie szpiegujące.

Jak zabezpieczyć swoje konto WhatsApp

Źródło: techadvisor

Facebook, który jest właścicielem WhatsApp mówi, że wielu użytkowników tej usługi zostało zaatakowanych przez oprogramowanie szpiegowskie, które zostało pierwotnie opracowane przez grupę NSO. Oprogramowanie to może zostać zainstalowane podczas wykonywania połączenia głosowego na wybrane konto WhatsApp nawet, jeżeli nie zostanie ono odebrane.

Zobacz również:

  • WhatsApp - jak wyłączyć potwierdzenie odczytania wiadomości? [PORADNIK]
  • Twój Telefon zmieni się w Windows 11
  • REvil - darmowy deszyfrator ransomware w sieci

Co zrobić, aby zabezpieczyć konto WhatsApp?

Rozwiązanie problemu z możliwymi atakami na konto WhatsApp jest w rzeczywistości dosyć proste. Luka została załatana w najnowszej wersji komunikatora, co oznacza, że jedyne co musisz zrobić to upewnić się, że posiadasz zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji WhatsApp.

Aktualizacja WhatsApp na Androidze

Aby zaktualizować komunikator WhatsApp na urządzeniu mobilnym z systemem operacyjnym Android wystarczy, że uruchomisz Sklep Play. Przejdź do zakładki Moje gry i aplikacje. Jeżeli dostępna będzie aktualizacja aplikacji WhatsApp kliknij Aktualizuj, aby ją zaktualizować.

Aktualizacja WhatsApp na iOS

by zaktualizować komunikator WhatsApp na urządzeniu mobilnym z systemem operacyjnym iOS uruchom App Store oraz wyszukaj WhatsApp Messenger. Kliknij przycisk Aktualizuj. Jeżeli koło aplikacji znajdziesz jedynie przycisk Otwórz oznacza to, że posiadasz najnowszą wersję aplikacji.