Jak zablokować wyskakujące okienka na Androidzie?

Wyskakujące okienka reklamowe są tak samo irytujące na komputerze, jak i na urządzeniu z systemem Android. W przypadku smartfona z tym OS, mogą wyczerpywać transfer i spowalniać ładowanie stron, więc dobrze je zablokować. A jak to zrobić?


Używaj Opery

Najprostszy sposób to używanie przeglądarki, która ma wbudowaną blokadę wyskakujących okienek. Taką przeglądarką jest Opera, której nowe wersje mają wbudowane zatrzymywanie reklam na smartfonach. Jest ona dostępna za darmo w Google Play.

Jak zablokować wyskakujące okienka na Androidzie?

Blokowanie w systemie

W systemie Android wejdź w Ustawienia, a następnie w Zaawansowane. Zaznacz opcję "Blokuj wyskakujące okienka".

Jak zablokować wyskakujące okienka na Androidzie?

Blokowanie w przeglądarce Chrome

Jeśli używasz popularnej przeglądarki Chrome, wówczas otwórz ją, naciśnij ikonkę trzech kropek w prawym, górnym rogu i wybierz na rozwijanej liście Ustawienia. Zjedź na dół i wybierz Ustawienia strony, a następnie znajdź funkcję Okienka pop-up. Jeśli nie są zaznaczone jako blokowane, naciśnij funkcję, aby włączyć blokadę.

Jak zablokować wyskakujące okienka na Androidzie?

Jednak uwaga - blokowanie to nie wszystko. Aby oszczędzić transfer, można użyć także Oszczędzania Danych. Włączenie tej opcji sprawi, że serwery Google będą kompresować strony przed pobraniem, a także zakłócać dostęp do płatnych transmisji usług danych i blokować przed złośliwym oprogramowaniem. Funkcja ta również znajduje się w Ustawieniach.