Jak zainstalować Windows 7 z pamięci USB?

Serwis thinkcomputers.org opublikował interesujący artykuł, w którym po kolei i szczegółowo opisuje jak można przenieść plik instalacyjny Windows 7 na pamięć USB, a następnie bez problemu zainstalować system z tego poziomu w urządzaniu wykorzystującym ten port.

W serwisie thinkcomputers.org pojawił się ciekawy artykuł opisujący jak przygotować na przenośnej pamięci flash w pełni działającego instalatora Windows 7.

W pierwszej kolejności należy zdobyć plik Windows 7 ISO (2.5GB) lub po prostu płytę Windows 7 DVD. Choć Microsoft oficjalnie nie udostępnia już bety Windows 7 (artyuł: Microsoft kończy udostępnianie Windows 7 beta), to plik wciąż można pobrać z różnych źródeł.

Cały proces rozpoczyna się od uruchomienia w Windows aplikacji "diskpart", gdzie wybieramy nasz dysk przenośny i tworzymy na nim główną, aktywną partycję w systemie plików FAT32. Potem wystarczy już tylko użyć komendy "xcopy j:*.* /s/e/f r:" (litery inne w zależności od nazwy dysku) i volia - otrzymujemy w pełni bootowalny dysk przenośny z instalatorem Windows 7.

Cały proces jest dokładnie opisany w tym miejscu. Zachęcamy do eksperymentów.

Na koniec dowód, że cały proces działa:

Jak zainstalować Windows 7 z pamięci USB?

Warto przeczytać:

Krótko: Windows 7 RC publicznie 10 kwietnia?

7 powodów, aby pokochać Windows 7

7 powodów, aby znienawidzić Windows 7