Jak zarobić na mobilnej telewizji?

Z zapowiedzi Urzędu Komunikacji Elektronicznej wynika, że mobilna telewizja ruszy w Polsce jeszcze w tym roku. Mimo to nie wiadomo jaki miałby być jej system finansowania.

Kraje europejskie skłaniają się ku wprowadzaniu opłat za dostęp do telewizji w komórce - czytamy w dzienniku Rzeczpospolita. Tak np. włoski operator 3 Italia ma prawie 1 mln abonentów, którzy płacą kilkanaście euro miesięcznie za dostęp do usługi, przynosząc firmie ponad 100 mln euro rocznie. "Model działania, do jakiego skłaniają się operatorzy komórkowi, zakłada, że usługa w Polsce będzie płatna w wysokości kilku - kilkunastu złotych miesięcznie za podstawowy pakiet kilku kanałów telewizyjnych." - mówi Piotr Jegier z P4, operatora sieci Play.

Koszty uruchomienia usługi związane m.in. z modernizacją sieci nadawczej i stworzeniem oferty programowej poniesie firma, która będzie udostępniać sygnał mobilnej telewizji na zasadach hurtowych. Firma ta ma zostać wyłoniona w przetargu, który zamierza ogłosić UKE. Z informacji dziennika wynika, że do udziału w nim przymierzają się m.in. sieci GSM, Polski Operator Telewizyjny oraz TVP.