Jak zdobyć Windows 7 za darmo?

Premiera nowych okienek najprawdopodobniej już pod koniec tego roku. Oczywiście cen Windows 7 na razie nie znamy, wiemy jednak, że następcę Visty będziesz mógł otrzymać za darmo. To nie żart! Wszyscy użytkownicy, którzy zakupią Vistę po 1 lipca br., będą mogli, w ramach programu bezpłatnej aktualizacji, wymienić starszą wersję systemu na Windows 7.

Jak zdobyć Windows 7 za darmo?

Przeczytaj koniecznie: najnowszy PC World 5/2009

Informacje o wspomnianym promocji aktualizacji uzyskał serwis TechARP.com. Program uaktualnienia do Windows 7 ma rzekomo zacząć obowiązywać już od 1 lipca br., choć są to informacje nieoficjalne. Promocja zakończy się najprawdopodobniej w kilka miesięcy po premierze nowych okienek Microsoftu (w przypadku Visty było to do 15 marca 2007 roku, gdzie premiera w Polsce miała miejsce 30 stycznia 2007 roku).

Program nie będzie dotyczył aktualizacji z Windows XP, który i tak już dziś ciężko zakupić.

Według plotek, następujące wersje Visty będzie można zamienić na odpowiednie edycje Windows 7:

  • Windows Vista Home Premium na Windows 7 Home Premium
  • Windows Vista Business na Windows 7 Professional
  • Windows Vista Ultimate na Windows 7 Ultimate

Program obowiązywać będzie jedynie dla wersji OEM systemów, nabytych z nowym sprzętem.

Windows 7 nadchodzi. Czy będzie warto?

Po raz pierwszy o Windows 7 usłyszeliśmy w kwietniu 2008 roku, kiedy to w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze konkrety na temat nowych okienek. Wkrótce Redmond zaprezentowało, podczas konferencji PDC 2008 i WinHEC, pierwsze buildy systemu. Obecnie natomiast oczekujemy piewszej wersji beta Windows 7, która powinna pojawić się już na dniach. Przypominamy, że wspomniana wersja wyciekła już do sieci. Wszyscy czekamy z nieciepliwością, tym bardziej, iż okazuje się, że Windows 7 jest wydajnieszy od XP i Visty.

Warto przeczytać: artykuł "Windows 7 - wgląd pod maskę" - znajdziesz tutaj szczegółowe informacje o nowych technologiach, jakie Redmond "zaserwowało" systemie uważanym za prawdziwego następcę Windows XP.

Źródło: TechARP.com