Jak zgarnąć 18 milionów?!

Z pewnością wielu z was wzięło udział w sobotnim losowaniu Dużego Lotka, w którym, dzięki kumulacji, wygrana mogła sięgnąć 18 mln zł. Przy tej okazji postanowiliśmy zaprezentować dostępne w naszym serwisie programy do typowania wyników losowania. Warto je przetestować - nawet jeśli nie udało wam się wygrać tym razem, to może szczęście dopisze podczas następnej kumulacji...

Kumulacja, z którą obecnie mieliśmy do czynienia była poczwórna. Oznacza to, że przez cztery kolejne losowania nie padła główna wygrana - kwota przez kolejne tygodnie 'puchła' i właśnie sięgnęła 18 mln zł.

Wygrana była w zasięgu ręki, dlatego od razu publikujemy kilka porad dla tego z naszych czytelników, który najlepiej poradził sobie z wytypowaniem liczb:

- nagroda może zostać wypłacona na trzy sposoby: przelewem na konto, gotówką lub czekiem;

- najczęściej losowaną w tym roku liczbą było 39 (a także 21 i 27);

- w sobotę (18 września 2004 r.) kolektury będą otwarte od od 6.30 do 21.27;

- prawdopodobieństwo trafienia '6' w Dużym Lotku wynosi... 1:13 983 816.

Główne zadania programów do 'wspomagania' typowania wyników losowania to analizowanie wyników dotychczasowych losowań i obliczanie - na podstawie zgromadzonych już informacji - jakie liczby zostaną wylosowane podczas kolejnych losowań. Poniżej prezentujemy zbiór takich aplikacji, dostępnych w naszym serwisie - być może któraś z nich uczyni Cię milionerem?

Lottomaniak.net

Lottomaniak.net

Lottomaniak.net

Domyślnie oferuje wsparcie dla Dużego Lotka, Express Lotka, Multilotka oraz Szczęśliwego Numerka. Dzięki niemu można zdefiniować dowolną grę losową i ściągnąć z Internetu jej zasady. Również z Sieci pobieramy najnowsze wyniki (z poziomu okna Lottomaniak, poprzez program Lottomaniak Trav umieszczonego na pasku szybkiego uruchamiana lub z poziomu okna uaktualnień). Aplikacja oferuje 16 różnych statystyk: Najczęściej występujące liczby, Parzyste - nieparzyste, Sumy, Następstwo, Układy, Obszary poziome, Obszary pionowe, Obszary krzyżowe, Końcówki liczb, Różnica max i min, Przedziały, Przedziały sortowane, Zawartość - ostatnie losowanie, Obszary kołowe, Liczby leniwe, Pary.

Dzięki funkcjom filtrowania program odrzuca najmniej prawdopodobne kombinacje. Jest to najmocniejsza strona tego narzędzia, ponieważ wyrzucanie następuje w oparciu o wartości z wcześniej wybranych statystyk.

Dzięki funkcji drukowania można wypełnić kupony przy pomocy wszystkich możliwych drukarek. Systemy filtrowane to połączenie kombinatoryki z funkcją filtrowania - na początku generowane są wszystkie kombinacje z określonego wcześniej zbioru liczb, a następnie możemy wygenerowane kombinacje "uzupełnić" w oparciu o wcześniej zdefiniowane filtry. Aplikacja oferuje import i eksport wyników przy pomocy pliku tekstowego. Dzięki modułowi Moje zakłady możliwe jest zapisanie zakładów obstawianych danego dnia. Możemy sprawdzić, czy dany zakład nie wystąpił we wcześniejszych losowaniach, sprawdzić ilość trafień, wydrukować raport o trafieniach. Wszystkie tabele i wykresy przedstawione są w czytelny sposób, tak że nawet niedoświadczony użytkownik będzie w stanie łatwo je zinterpretować.

Multi Lotek System

Multi Lotek System

Multi Lotek System

Program służy do matematycznego prognozowania występowania par liczb w polskiej grze liczbowej "Multilotek". Różni się zasadniczo od kilkudziesięciu innych programów występujących na polskim rynku oprogramowania wspomagającego dla gier liczbowych. Aplikacja opiera się na matematycznej analizie poprzednich wystąpień liczb i na podstawie tych danych prognozuje termin przyszłego wylosowania każdej możliwej pary liczb. Dotychczas wszystkie programy wspomagały użytkownika poprzez dokonywanie różnego rodzaju zestawień danych, takich jak: częstotliwość, daty, powtarzalność, zależność, itp. parametrów wystąpień. Na podstawie tych danych użytkownik samodzielnie dokonywał analizy i typował liczby.

Co możesz sobie zrobić z 18 mln zł?

- kupić 13 433 procesory Intel Pentium 4 3,4 GHz Socket T;

- kupić 146 tys. akcji Microsoftu;

- zapłacić za Microsoft jedną piątą odszkodowania, jakie zasądzono od koncernu na rzecz firmy Linspire;

- zrobić ścianę monitorów składającą się z 9 tysięcy 17-calowych monitorów LCD;

- kupić sobie 4 mln piosenek w którymś z internetowych sklepów muzycznych;

- możesz też wykupić abonament na najszybszy wariant Neostrady na 10 tysięcy lat;

- przez 20 mln minut rozmawiać przez telefon komórkowy (aczkolwiek to może być trudne do zrealizowania);

- ufundować swoim znajomym ponad 77 tys, prenumerat magazynu 'PC World Komputer';

- kupić 2,2 tys. notebooków Acer Ferrari 3200 (Mobile Athlon 64 3200+, 512 MB DDR RAM, Mobility Radeon 9700 128MB).

Multi Lotek System nie tylko analizuje parametry statystyczne, ale także określa prognozę wystąpienia. Osoby grające w gry liczbowe wiedzą, że istnieją różne teorie, mówiące kiedy jakie liczby powinny wypadać. Jedni twierdzą, że należy obstawiać te liczby, których dawno nie było, a drudzy - że te, które właśnie teraz często wypadają (tzw. "gorące liczby"). Jak jest naprawdę? Jak to sprawdzić? Program nasz dodatkowo umożliwia użytkownikowi sprawdzanie róźnych takich teorii. Użytkownik może stworzyć tzw. Filtr, o przykładowych parametrach:

- typuj tylko pary, które wystąpiły o połowę mniej niż para o największej ilości wystąpień

- typuj tylko pary, których ostatni odstęp wystąpień był mniejszy niż 10

- typuj tylko pary na które czekamy ponad 20 losowań.

Program dokona sprawdzenia jakie byłyby wyniki wytypowań par spełniających wszystkie takie założenia równocześnie, gdybyśmy je stosowali od początku istnienia Multilotka i graficznie przedstawi wyniki.

Jeśli okaże się, że wynik takiego typowania na przestrzeni wielu minionych losowań jest lepszy od średniego statystycznego (taki program też podaje), to znaczy, że coś w tym musi być i jest to dobra metoda obstawiania. Wartości tych założeń (parametrów) można zmieniać dowolnie i obserwować jak to wpływa na zmianę wyników.

Program przedstawia też na graficznych wykresach jak wyglądały poszczególne odstępy pomiędzy kolejnymi wystąpieniami poszczególnych par, co umożliwia wizualną analizę wystąpień i wyciąganie ewentualnych wniosków, teorii, które potem można sprawdzić w praktyce testując wywnioskowane założenia na danych rzeczywistych. Przeliczenia danych dla poszczególnych par są dokonywane tak szybko, że użytkownik nie zauważa żadnych opóźnień, bo program wykorzystuje najszybsze znane nauce algorytmy obliczeniowe. Program wspomaga też taktykę gry parami liczb, co jest równie istotne jak samo prawidłowe wytypowanie odpowiedniej pary. Program ma bardzo prosty interfejs użytkownika.

Lotto XP

Lotto XP

Lotto XP

To zestaw kilku narzędzi, w skład którego wchodzą:

- Multi Lotek XP dla gry liczbowej Multi Lotek;

- Duży Lotek XP dla gry liczbowej Duży Lotek;

- Express Lotek XP dla gry liczbowej Express Lotek;

- Zakłady Specjalne XP dla gry liczbowej Zakłady Specjalne;

- Twój Szczęśliwy Numerek XP dla gry liczbowej Twój Szczęśliwy Numerek

Program jest bardzo łatwym w użyciu. Obsługuje oddzielne duże bazy danych losowań dla ML, DL, EL, ZS i TSN i szybko je obsługuje. Użytkownik, nawet całkowicie nie znający baz danych, będzie w stanie w pełni je wykorzystać. Automatycznie uaktualnia wyniki losowań ML, DL, EL, ZS i TSN z Internetu. Można korzystać z 13 rodzajów typowań prawdopodobnych liczb, w których użytkownik może dodatkowo zmieniać parametry.

Loto XP posiada narzędzie "Zestaw do typowania własnego liczb" - połączenie układu graficznego z wieloma szczegółowymi statystykami i analizą każdego losowania. Ponadto znajdziemy tu 2 typy losowań pojedynczych zakładów i 7 typów losowań zakładów (od 1 do 10000 zakładów, w wersji pełnej do 30 000) z wybranych lub wszystkich liczb gry, w tym losowanie zakładów według systemów i losowanie z liczbami stałymi i preferencyjnymi. W losowaniu preferencyjnym użytkownik wybiera prawdopodobne liczby, określa liczby preferencyjne (od 1 liczby do 30% z wybranych liczb) i może zwiększyć ich wystąpienia w stosunku do pozostałych o 25% lub 50% lub 75 %. W skreślaniu zakładów według systemu (po wybraniu swoich, prawdopodobnych lub wszystkich liczb gry), za pomocą jednego kliknięcia myszką, można korzystać z nastepujących opcji:

Prawdopodobieństwo trafienia w Dużym Lotku

Prawdopodobieństwo trafienia w Dużym Lotku

A - około 90 wpisanych systemów skreślania zakładów dla ML, DL, EL i ZS (z różnych publikacji i z internetu), w tym systemy pełne, skrócone, łańcuchowe i wielostopniowe;

B - systemów utworzonych przez "Moduł automatycznego tworzenia systemów do skreślania zakładów" dla ML, DL, EL i ZS (dwa sposoby tworzenia systemów dla ML, DL, EL i ZS). Parametry tworzonych systemów : ilość skreśleń w zakładzie / z dowolnej ilości wybranych liczb / do 30 000 zakładów w systemie;

C - własnych (swoich, z czasopism, z książek, z internetu ...) systemów skreślania zakładów (wpisanych raz ręcznie z klawiatury lub za pomocą myszki).

W losowaniach zakładów można wykorzystać funkcję " Preferowany zakład " dla Dużego Lotka , w której użytkownik może zmieniać zakres 28 parametrów skreślanego zakładu według własnych upodobań i przewidywań i zapisać je na dysk jako opcję - 'własne', lub wybrać jedną z trzech stałych opcji za pomocą jednego kliknięcia myszką. Lotto XP posiada 24 rodzaje analiz i statystyk (plus 12 z typowań liczb oraz wiele szczegółowych w "Zestawie do typowania własnego"), począwszy od przeglądania skreślonego zakładu w układzie kuponu z wylosowanymi liczbami i trafieniami do bardziej złożonych. W każdej z nich użytkownik może zmieniać zakres pokazywanych statystyk i zakres analiz. Aplikacja posiada również wiele innych opcji, które ułatwią graczowi wytypowanie liczb.

Multipairs

Multipairs

Multipairs

Bardzo ciekawa aplikacja dla wszystkich fanów gry liczbowej Multi Lotek. Program umożliwia przeprowadzenie kilkudziesięciu analiz na poprzednich losowaniach (Analiza wystąpień pojedynczych liczb, Analiza wystąpień par liczb, Analiza wystąpień trójek liczb, Podobne losowania, Mapa rozkładów liczb, Sortowanie pojedynczych liczb, Sortowanie par liczb, Sortowanie trójek liczb, Liczby do systemu 3-skreśleniowego, Pewniaki, Testowanie zestawów liczb własnych, Testowanie losowań, Szukanie najlepszej metody typowania liczb, Trendy występowania liczb, Trendy występowania zestawów liczb, Analiza czwórek liczb, Analiza piątek liczb, Piramida z dowolnej ilości liczb, Analiza 6-tek, 7-mek, a nawet 10-tek, Sortowanie zestawów liczb, Liczby padające po innych liczbach, Grupowanie liczb co x losowań, Przerwy w występowaniu liczb, Tworzenie systemów, Testowanie kosztów gry, Kalkulatory, Losowania, Wasze pewniaki) i tym samym wytypowanie optymalnych liczb, które zwyciężą losowanie.


Zobacz również