Jak zmieniać tło na głównej stronie wyszukiwarki Google?

Polska odsłona wyszukiwarki Google prezentuje się od dzisiaj w nowej szacie graficznej. Jednak nie wszystkim użytkownikom odpowiada kolorowe, na dodatek dość ciemne tło. Jak przywrócić poprzednią tapetę serwisu lub zmienić ją na inną?

Najpierw przywołaj serwis Google, wpisując adres www.google.pl w przeglądarce internetowej. Na głównej stronie wyszukiwarki kliknij niepozorne, mało widoczne polecenie Zmień tło. Znajduje się w lewym dolnym narożniku okna. Jeśli nie jesteś zalogowany na koncie Google, zamiast powyższego w narożniku okna figuruje polecenie Zmień obraz tła. Zaloguj się na koncie, wpisując swój adres e-mail i hasło w polach po prawej stronie i potwierdzając przyciskiem Zaloguj się. Jeśli do tej pory nie miałeś jeszcze konta w serwisie Google, możesz je założyć w prosty sposób - wystarczy kliknąć polecenie Stwórz teraz konto, wypełnić formularz zgłoszeniowy i potwierdzić przyciskiem Akceptuję. Stwórz moje konto.

Tło z galerii. Gdy klikniesz wspomniane powyżej polecenie, na ekranie pojawi się okno Wybierz tło dla swojej strony głównej Google. Teraz możesz wybrać jedno z teł proponowanych w galerii Galeria publiczna lub przeskoczyć do galerii Polecane w lewej części okna. W tej drugiej znajdziesz klika jednolitych tapet - w tym białe, jeśli zechcesz przywrócić pierwotne tło. Chcąc ustawić nowe tło, zaznacz je, a następnie potwierdź przyciskiem Wybierz.

Tło indywidualne. Oprócz tego przewidziano możliwość opatrywania strony głównej Google we własne obrazki zapisane na dysku lokalnym. Aby z niej skorzystać, przeskocz do sekcji Z mojego komputera, po czym kliknij przycisk Przeglądaj w panelu Wybierz obrazy do przesłania. Przeskocz do folderu z żądanym zdjęciem lub obrazkiem, zaznacz dany plik i potwierdź przyciskiem Otwórz. Następnie kliknij przycisk Prześlij przy dolnej krawędzi okna. Zdjęcie zostanie umieszczone w nowym albumie usługi Picasa Web Alums. Zauważ, że obraz powinien mieć rozdzielczość co najmniej 800 x 600 pikseli. Google akceptuje następujące formaty plików: .jpeg, .tif, .tiff, .bmp, .gif, .psd, .png, .tga, a także niektóre spośród formatów RAW. Zaleca się stosowanie teł o orientacji poziomej, a więc szerszych niż wyższych.

Gdy zechcesz powrócić do domyślnego tła proponowanego przez Google, wystarczy kliknąć polecenie Usuń tło, które zastępuje w lewym dolnym narożniku okna dotychczasowe polecenie Zmień tło.