Jak zmienić twarze w Snapchacie?

W marcu 2016 roku Snapchat udostępnił zabawną funkcję zmiany twarzy postaci na zdjęciu. Parę miesięcy później dodał opcję zmiany twarzy na zdjęciach w galerii. Jeżeli jeszcze nie używałeś tych opcji lub nie wiesz, jak to zrobić - oto krótki przewodnik.


Metoda pierwsza

Uruchom Snapchat (dostępny jest zarówno dla iOS jak i Androida, odpowiednio w App Store i Google Play), a następnie kamerę. Przeciągnij palcem od góry ekranu w dół, aby otworzyć swój profil. Dotknij ikonki ustawień, a następnie przejdź do opcji i zaznacz pole Filtry w Usługi dodatkowe - zarządzaj. Na ekranie kamery przytrzymaj palec na twarz, aż pokaże się widok filtrów. Wybierz żółtą ikonkę z dwoma "twarzami" i strzałkami.

Jak zmienić twarze w Snapchacie?

Do wykonania operacji zamiany twarzy muszą być widoczne w kamerze dwie osoby. Dla lepszego efektu warto ustawić smartfon w pozycji poziomej. Za pomocą ikonek na ekranie wybierz opcję zmiany twarzy i gotowe. Teraz wystarczy tylko wykonać zdjęcie, aby uwiecznić dwie osoby z zamienionymi twarzami. Należy jednak pamiętać, że efekt nie zawsze będzie idealny i końcowy może okazać się dość groteskowy lub po prostu brzydki.

Zobacz również:

  • Snapchat nie działa! Poważna awaria trwa już kilka godzin
Jak zmienić twarze w Snapchacie?

Aby zapisać zdjęcie, dotknij okręgu z ikonką zmiany twarzy na dole obrazu, a następnie ikonkę w lewym-górnym rogu (podobna do strzałki skierowanej w dół). Zapisane zdjęcia możesz wysłać normalnie przez Snapchat.

Metoda druga

Aby dokonać zmiany twarzy przy użyciu biblioteki zdjęć, zaktualizuj aplikację do najnowszej wersji, a następnie otwórz aplikację w trybie "Selfie". Przyciśnij swoją twarz, dopóki nie pokaże się "siatkowe" tło. Zjedź w opcjach do przycisku zdjęć i znajdź tam ikonkę zmiany twarzy. Wskaż na wybranym zdjęciu twarze, które mają zostać ze sobą zmienione.