Jak zostać programistą webowym. Bootcampy programistyczne - przegląd


Jak zostać programistą. Opłaty za naukę

Nie tylko dostępność ale i koszty nauki mogą być barierą zniechęcającą do podjęcia nauki na bootcampie. Uczestnictwo w 8–12-tygodniowym bootcampie kosztuje od 8 do 12 tysięcy złotych. To dużo, choć w przeliczeniu na godzinę nauki wychodzi tylko 25-40 zł. Dużo drożej jest w szkołach programowania, ale tutaj nauka trwa dłużej, zakres omawianego materiału jest szerszy, a absolwenci lepiej przygotowani do podjęcia pracy. 2-letnie „studia” w weekendowej szkole Codeskills kosztują 16 000 zł, przy czym płatność podzielona jest na cztery części płatne przed rozpoczęciem każdego semestru. Codecool wycenia wartość nauki w szkole na 45 000 zł, ale jeśli zdecydujesz się podpisać zobowiązanie podjęcia zaproponowanej pracy po skończeniu kursu kwota ta spada do 22 500 zł (lub 18 000 przy płatności z góry).

Opłaty za kurs można sfinansować na wiele sposobów – ze środków własnych płacąc z góry za cały kurs lub rozkładając opłaty na części, w tym raty. Istnieje też wiele możliwości uzyskania dofinansowania szkolenia: z Urzędu Pracy, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój czy Projektu Ogólnopolskiego Programu Edukacji Narodowej (OPEN).

Jak zostać programistą. Pomoc w znalezieniu pracy

Brak programistów na rynku doprowadził do sytuacji, gdzie firmy z branży wychwytują talenty na wyższych uczelniach i właśnie na bootcampach. Silne relacje między szkołami programowania, a firmami dają absolwentom mocną przewagę w poszukiwaniu zatrudnienia. W Codecool 6-miesięczny staż po zakończeniu szkoły jest integralną częścią całego procesu nauczania, tak przecież mocno opartego na praktycznym podejściu do nauki zawodu. Co więcej, Codecool gwarantuje znalezienie pracy, której podjęcie jest wymogiem, aby skorzystać z rabatu na szkolenie.

W Coders Lab działa program Career Lab pomagający absolwentom przygotować się do przyszłej rekrutacji. W trakcie kursu budowane jest portfolio projektów, które można później pokazać potencjalnym pracodawcom. Na zakończenie szkolenia jest także możliwość kontaktu z doradcą personalnym, który omówi realia rynku pracy i zasady rekrutacji. CV absolwenta zostanie wysłane nawet do 200 firm partnerskich, które aktualnie szukają młodszych programistów webowych w danej lokalizacji.

Kodilla proponuje kursantom dodatkowo płatny pakiet Pierwsza Praca. Oferta obejmuje dodatkowe zadania do wykonania, które wzbogacają portfolio projektów, próbną rozmowę rekrutacyjną oraz gwarancję przesłania CV do 5 rekruterów z wybranego miasta i zaproszenie na minimum 3 rozmowy rekrutacyjne. Na liście miast znajdują się Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Katowice i Trójmiasto.

Kompletny kurs Web Developer Plus w Kodilla składa się z 24-tygodniowego szkolenia z front-endu i zaawansowanych technik Javascriptu zakończonych 12-tygodniową pracą nad 3 projektami, które wzbogacą portfolio aplikacji kursanta.

Kompletny kurs Web Developer Plus w Kodilla składa się z 24-tygodniowego szkolenia z front-endu i zaawansowanych technik Javascriptu zakończonych 12-tygodniową pracą nad 3 projektami, które wzbogacą portfolio aplikacji kursanta.