Jak zostaje się partnerem OEM Nokii?

Aplikacje stworzone przez Psiloc - Font Magnifier, Wireless Presenter i WorldTraveler - są instalowane "firmowo" w nowych modelach telefonów Nokii.

To efekt wieloletniej współpracy obu firm, która rozpoczęła się od tworzenia rozwiązań lokalizacyjnych dla użytkowników z krajów Arabskich. Dziś Psiloc jest tzw. zaufanym partnerem fińskiego producenta telefonów. Najważniejszym projektem, który Psiloc dziś rozwija jest WorldTraveler (dotąd na telefonach Nokii pojawiała się aplikacja WorldMate).

"Udało nam się przekonać przedstawicieli Nokia, że nasze innowacyjne rozwiązanie doskonale uzupełnia ofertę Nokii i pozwala zaspokoić potrzeby osób podróżujących. Rozmowy trwały pół roku. Kluczowa była otwartość platformy. Udostępniamy bowiem API, więc każda firma może napisać własną aplikację rozbudowującą funkcjonalność WorldTravelera. Otwartość zaś to dziś hasło przewodnie w Nokii. Już współpracujemy z kilkoma firmami, m.in. w Finlandii i Stanach Zjednoczonych" - mówi Wojciech Nowański, dyrektor produktu WorldTraveler w Psiloc.

"Gdyby nie dystrybucja Nokii, tej aplikacji by jednak nie było" - przyznaje jednak szczerze. WorldTraveler jest bowiem preinstalowany na wszystkich najnowszych modelach smartfonów Nokii, w tym m.in. N97, E55, E52 i E75. Dzięki temu firma ma klientów na całym świecie. Obecnie najwięcej użytkowników WorldTraveler znajduje się w Wlk. Brytanii, Chinach i Rosji. Łącznie korzysta z niego już ponad 400 tys. osób, a codziennie aktywuje go 6000 osób. WorldTraveler dostępny jest też w sklepie Nokii Ovi. Obecnie w wersji angielskiej. W Polsce sklep ten zostanie otwarty pod koniec roku.

Więcej o firmie Psiloc i aplikacji WorldTraveler.