Jak zredukować szumy w Microsoft Teams?

Nowa funkcja wprowadzona do programu Microsoft Teams pozwala na redukcję szumów. Jak to zrobić?

Firma Microsoft ogłosiła plany dotyczące nowej funkcji na początku roku 2020 i w końcu została udostępniona dla wszystkich. Po aktualizacji użytkownicy Microsoft Teams mogą korzystać z opcji "redukcji szumów" aby usunąć irytujące odgłosy otoczenia.

Co ciekawe, według przecieków firma Microsoft korzysta z technologii sztucznej inteligencji, która po analizie ma automatycznie zmniejszać hałas w tle podczas rozmów głosowych i spotkań. W ustawieniach do wyboru mamy kilka opcji konfiguracji:

  • Auto - jest to domyślne ustawienie. Automatycznie dostosowuje najlepszy poziom tłumienia szumów w oparciu o analizę danych.
  • Wysoka - tłumione są wszystkie dźwięki w tle, które nie są mową, ani nie są wytwarzane przez człowieka, takie jak szczekanie psa w sąsiedztwie, hałas podczas pisania itp.
  • Niska - tłumione są hałasy typu: szumy wytwarzane przez wentylator komputera lub klimatyzator oraz muzyka w tle.
  • Wyłączony - całkowicie wyłącza tłumienie szumów i jest odpowiedni dla wysokiej jakości mikrofonów kierunkowych w środowisku o niskim poziomie hałasu.

Microsoft Teams, eliminowanie szumów

Jak skonfigurować ustawienia redukcji szumów?

  1. Otwórz aplikacje Teams i kliknij ikonę swojego profilu
  2. Wybierz Ustawienia
  3. Wybierz Urządzenia
  4. W sekcji Eliminowanie szumów wybierz odpowiednie ustawienie

Póki co nowa funkcja jest dostępna tylko dla systemów Windows. Nie wiadomo kiedy zostanie wprowadzona dla urządzeń mobilnych. W najbliższym czasie firma Microsoft zapowiedziała również wprowadzenie innych nowych opcji jak na przykład obsługa wielu kont jednocześnie, jest więc na co czekać.