Jak zyskać popularność na Twitterze? Oto krótki poradnik

Chcesz stać się sławnym w serwisie Twitter? Oto 6 profesjonalnych wskazówek, z których dowiesz się w jaki sposób możesz zyskać popularność dzięki Twitterowi. A wszystkie te porady pochodzą od twitterowych celebrytów.

Twitter

Twitter - sprawdzone metody na zdobycie popularności

1. Znajdź swoją niszę na Twitterze

Internet to duże miejsce, a ty jesteś tylko jedną osobą. Musisz znaleźć swoją nisze i trzymać się jej. Tak jak Stefanie Michaels (@adventuregirl), która na Twitterze zaczęła pisać na temat podróży - obecnie ma aż 1,5 miliona obserwatorów.

2. Pisz często na Twitterze

Użytkownicy, którzy regularnie piszą wiadomości jak Shannon Seek (@shannonseek) mają większe szanse na przyciągnięcie nowych obserwatorów. A więc pisz jak najwięcej.

Zobacz również:

  • Instagram i Facebook będą płatne! Nowa subskrypcja już w drodze

- Kiedy piszesz na Twitterze, to musisz to czuć. To musi być prawdziwe. Ja nie planuję wcześniej swoich wiadomości - powiedziała Shannon Seek (@shannonseek).

Zasada jest prosta - im więcej piszesz wiadomości, tym większą zyskujesz popularność. Shanon Seek pisała po 180 wiadomości dziennie - obecnie ma 49 tys. obserwatorów na Twitterze.

3. Wchodź w interakcję z innymi na Twitterze

Twitter to nie miejsce na twój jednostronny wykład. Twitter to miejsce, w którym wchodzisz w interakcję z innymi ludźmi. Jeżeli chcesz mieć więcej obserwatorów, częściej wchodź w interakcję z czytelnikami. Fakt, że dyskutujesz z innymi ludźmi na Twitterze przekona innych, że warto cię obserwować. Według Kinsey Schofield (@KinseySchofield), specjalistki od mediów społecznościowych warto zacząć od dodania swoich znajomych z realnego życia. Obecnie Schofield ma ok. 44 tys. obserwatorów na Twitterze.

4. Bądź kontrowersyjny na Twitterze

W tym roku Kenneth Tong (@MrKennethTong) stał się sławny na Twitterze, gdyż promował produkt o nazwie "Size Zero Pill", która miała być cudowną tabletką na odchudzanie dla kobiet z nadwagą - w trzy tygodnie kobiety miały się zmieścić w o połowę mniejsze rozmiary. Na Tonga spadła fala krytyki m.in. ze strony tak znanych postaci jak Rihanna i Katy Perry. W ciągu niecałego tygodnia liczna obserwatorów skoczyła z 9 tys. do aż 25 tys. Potem okazało się, że cala tam akcja promocji cudownego środka to zwykła mistyfikacji.

Wzbudzanie kontrowersji to doskonały sposób na zdobycie (nie)sławy na Twitterze, gdyż Tong ma obecnie ok. 17 tys. obserwatorów

5. Bądź znany poza Twitterem

Chloe Tong (@dirtyaddiction), projektantka mody i młodsza siostra Kennetha Tonga oraz jedna z najbardziej aktywnych użytkowniczek Twittera, ma w swoich znajomych takie osoby jak Lady Gaga, Justin Bieber, Barack Obama, Britney Spears, Kim Kardashian, Katy Perry, Ashton Kutcher, Ellen DeGeneres, Taylor Swift i Shakira. Oczywiście te postacie trafiły na jej listę, gdyż były sławne poza Twitterem. Ale nie oznacza to, że i ty musisz być znaną aktorką, piosenkarką czy prezydentem by zyskać sławę na Twitterze. Wystarczy być znanym w innym serwisie społecznościowym. Przykładowo Chloe Tong większość swoich znajomych pozyskała ze swojego starego konta w MySpace. Obecnie ma ok. 2 tys. obserwatorów.

6. Promuj swojego Twittera offline

Ostatecznie serwisy społecznościowe mają cię łączyć z prawdziwymi ludźmi. Dlatego należy kontaktować się z potencjalnymi obserwatorami także w realu.

- Piszcie swoje nicki z Twittera na brudnych szybach samochodów, piszcie je na banknotach dolarowych, napiszcie je na podkoszulkach i wybierzcie się w nich na mecz Lakersów - radzi Kinsey Schofield (@KinseySchofield).

Komentarz

A więc reklama, reklama i jeszcze raz reklama. Głośno, dużo i kontrowersyjnie. Bądźcie widoczni w realu, a zatriumfujecie na Twitterze. Hmm... Będę musiał to kiedyś sprawdzić.