Jaka hulajnoga elektryczna dla dzieci? Który model wybrać? Przeglądamy najciekawsze oferty
-
-
- 04.08.2023, godz. 08:53
Elektryczne hulajnogi to prawdziwy hit - zarówno wśród dorosłych, jak i najmłodszych. Jak wybrać urządzenie, które będzie odpowiednie i bezpieczne dla dziecka? Przedstawiamy wskazówki oraz najbardziej atrakcyjne oferty.
Hulajnoga elektryczna dla dzieci - przegląd ofert
LEXGO Lex U4 Kids

Ten model hulajnogi elektrycznej został wyposażony w silnik o mocy 100 W, który pozwala osiągnąć maksymalną prędkość do 14 km/h. Na jednym ładowaniu będzie możliwe pokonanie od 8 do 10 kilometrów - idealnie, aby Twoja pociecha mogła dojechać do szkoły. Za bezpieczeństwo odpowiada hamulec elektromagnetyczny nożny. Poza tym, jak podkreśla producent, podczas hamowania silnik bardzo szybko przerywa pracę, aby doszło do redukcji prędkości. Jednoślad waży nieco ponad 5 kg, więc dziecko nie powinno mieć problemu z podnoszeniem czy przenoszeniem sprzętu. Kierownica jest regulowana, a jej maksymalna wysokość to 88 cm.
- Moc: 100 W
- Maksymalna prędkość: 14 km/h
- Maksymalny zasięg na jednym ładowaniu: 8-10 km
- Rozmiar kół: 3,5, 5 cale
Aktualnie hulajnoga jest dostępna pod tym linkiem.
Zobacz również:
- Media Expert przecenia hulajnogi elektryczne. Sprawdziłam, które modele warto złapać w niższej cenie
- Hulajnogi elektryczne - jaką wybrać? Przegląd najciekawszych modeli
RAZOR E90 Power Core

Kolejna pozycja od firmy Razor powinna w pełni rozwiać wątpliwości co do bezpieczeństwa. Elektryczna hulajnoga dla mniejszych dzieci (do wagi 54 kg) została pozbawiona manetki na rzecz intuicyjnego przycisku do przyspieszania. Aby maluch nie stracił równowagi podczas gwałtownego ruszania, silnik można włączyć dopiero po uzyskaniu 5 km/h poprzez odpychanie. Model E90 z wbudowanym silnikiem Power Core, osiąga prędkość do 16 km/h.
- Moc: 90 W
- Maksymalna prędkość: 16 km/h
- Maksymalne obciążenie: 54 kg
- Maksymalny zasięg: 20 km
- Waga: 9,6 kg
Xiaomi Mi 3

Pora na propozycję dla najstarszych dzieci, które mogą swobodnie poruszać się jednośladami elektrycznymi. Model od Xiaomi rozpędza się do 20 km/h, a dystans na jednym cyklu wynosi około 30 km. Co więcej, korzysta z rozwiązania odzyskiwania energii KERS. Powyższy model posiada certyfikację TÜV Rheinland (w zakresie bezpieczeństwa trybów prędkości), zgodnie z normą EN17128 tak więc jeśli jednoślad będzie użytkowany zgodnie z przepisami, będzie również w pełni bezpieczny dla nastolatków. Dodatkowym udogodnieniem jest kompatybilność z aplikacją na iOS/Android.
- Moc silnika: 300 W
- Maksymalna prędkość: 20 km/h
- Maksymalny zasięg na jednym ładowaniu: 30 km
- Rozmiar kół: 8.5 cali
Ninebot eKickScooter ZING C8

To hulajnoga elektryczna przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, o wzroście nie wyższym niż 145 cm. Maksymalna prędkość, która może osiągnąć to 16 km/h (silnik o mocy 120 W), a zasięga jazdy wynosi w tym przypadku 10 km na jednym naładowaniu. Dziecko ma do dyspozycji trzy tryby jazdy: bezpieczny, stały oraz turbo. Za komfortową i bezpieczną jazdę odpowiada hamulec tarczowy tylny, uchwyty kierownicy wykonane z gumy termoplastycznej TPR oraz 6-calowe opony. Hulajnogę można zdemontować, zdejmując główny trzon.
- Moc: 120 W
- Rozmiar kół: 6 cali
- Maksymalna prędkość: 16 km/h
- Maksymalny zasięg: 10 km
- Waga: 9 kg
- Czas ładowania: 150 minut
Aktualnie hulajnoga jest dostępna pod tym linkiem.
Hecht 5125

Pozycja jest skierowana dla starszych dzieci oraz nastolatków. Cechuje się mocą 250 W, która pozwala uzyskać prędkość 25 km/h. Jest przeznaczona dla użytkowników, których waga nie przekracza 100 kg. Jedno naładowanie baterii pozwoli pokonać trasę 15 kilometrów - idealnie, aby dotrzeć do szkoły. Jako że jest przeznaczona dla młodzieży, jej waga nie przekracza 10,5 kilograma.
- Moc: 250 W
- Rozmiar kół: 6,5/6,5 cala
- Maksymalna prędkość: 25 km/h
- Maksymalny zasięg: 15 km
- Waga: 10,5 kg
- Czas ładowania: 180 minut
RAZOR E100

To hulajnoga elektryczna wyposażona w silnik o mocy 100 W z technologią Power Core, który umożliwia poruszanie się z prędkością do 17 km/h. Akumulator pozwala na 60 minut jazdy na jednym naładowaniu. Pojazd posiada duże, 8-calowe koła, które pozwalają na komfortową jazdę po różnego rodzaju terenie. Za bezpieczeństwo odpowiadają przedni hamulec ręczny, który w razie potrzeby automatycznie wyłącza silnik oraz szeroki, antypoślizgowy podest zapewniający stabilizację. Biegi zmieniane są za pomocą manetki. Dodatkowo, dla większego bezpieczeństwa, hulajnoga uruchomi się dopiero wtedy, gdy dziecko odepchnie się nogą od podłoża.
- Moc silnika: 100 W
- Maksymalna prędkość: 17 km/h
- Czas ładowania: 6 h
- Waga: 11 kg
Aktualnie hulajnoga jest dostępna pod tym linkiem.
Segway Ninebot eKickscooter ZING C20

To hulajnoga elektryczna o całkowitej mocy silnika 150 W, która umożliwia jazdę z predkością do 16 km/h. Jak zaznacza producent, na jednym naładowaniu akumulatora (o pojemności 5 Ah) możliwe jest pokonanie dystansu do 20 km, a samo ładowanie zajmuje ok. 5 godzin. Do dyspozycji są trzy tryby jazdy, więc dziecko będzie mogło dostosować prędkość do swojego poziomu. Co ciekawe, oświetlenie podwozia zmienia się w zależności od wybranego trybu. Za bezpieczeństwo odpowiada hamulec ręczny wyposażony w funkcję odzyskiwania energii EBS. Komfort i stabilność zapewniają 7-calowe koła oraz dość szeroki, antypoślizgowy bieżnik oraz wygodne uchwyty wykonane z gumy termoplastycznej (TPR). Hulajnoga posiada klasę wodoodporności IPX4. Łatwa i szybka możliwość złożenia sprawia, że jednoślad można wygodnie przechowywać i transportować, tym bardziej, że waży tylko 10 kg.
- Moc silnika: 150 W
- Maksymalna prędkość: 16 km/h
- Czas ładowania: 5 h
- Waga: 10 kg
RAZOR S80

To hulajnoga elektryczna przeznaczona dla dzieci powyżej 8 roku życia. Pojazd został wyposażony w silnik Power Core, hamulec tylny i stalową ramę. Na jednym naładowaniu pozwala pokonać dystans do 10 km. Czas jazdy to ok. 40 minut. Maksymalna prędkość jazdy to 16 km/h. Za stabilną i bezpieczną jazdę odpowiadają 5,5-calowe koła - przednia opona kauczukowa i tylna bezpowietrzna odporna na ścieranie - oraz tylny hamulec w błotniku. Istnieje możliwość regulacji kierownicy - maksymalna wysokość wynosi do 80,5 cm. Nie zabrakło rozkładanej stopki, która ułatwia postawienie pojazdu w dowolnym miejscu.
- Moc silnika: 90 W
- Maksymalna prędkość: 16 km/h
- Maksymalny zasięg na jednym ładowaniu: 10 km
- Maksymalny udźwig: do 54 kg
- Rozmiar kół: 5.5"
RAZOR Power A2

Jeśli twoja pociecha lubi dłuższą jazdę, Razor będzie bezpiecznym i satysfakcjonującym rozwiązaniem. Zważając na parametry, będzie odpowiednia dla starszych dzieci oraz młodzieży. Uniesie aż 65 kilogramów, mimo że waga wynosi niespełna 4 kg. Dziecko może osiągnąć prędkość 16 km/h i cieszyć się jednośladem do 45 minut ciągłej jazdy. Hulajnogę można złożyć, tak więc z łatwością zapakujemy ją do auta.
- Moc: 90 W
- Maksymalna prędkość: 16 km/h
- Maksymalne obciążenie: 65 kg
- Maksymalny zasięg: 15 km
- Waga: 4 kg
Aktualnie hulajnoga jest dostępna pod tym linkiem.
Hulajnoga elektryczna
Jednoślady nie są żadną nowością, pierwsza elektryczna hulajnoga została zaprojektowana już w 1895 roku, choć był to projekt znacznie odbiegający od teraźniejszych standardów. Niespełna dwie dekady później świat ujrzał Autoped, maszyna osiągała prędkość do 30 km/h. Wraz z upływem lat, konstrukcja oraz działanie urządzeń podlegało wielu modyfikacjom oraz korektom inżynierów. Owocem prac są obecnie dostępne modele na rynku, które są alternatywą dla aktywnego wypoczynku, komunikacji miejskiej oraz przemieszczania się do szkoły/pracy.
Hulajnoga elektryczna dla dzieci - bezpieczeństwo
Najmłodsi są ciekawi technologicznych gadżetów, a spopularyzowanie elektrycznych jednośladów wśród dzieci jest tego najlepszym przykładem. Czy na pewno są one na tyle bezpieczne, aby sprezentować je najmłodszym? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Hulajnogi są zaprojektowane przez specjalistów w swoim fachu, tak więc odpowiednie zabezpieczenia są niemal priorytetem. Zgodnie z polskimi przepisami, prędkość nie powinna przekraczać jednak 20 km/h. Jednoślady dedykowane dla dzieci, posiadają znacznie ograniczone parametry. Mimo to, poruszanie się elektryczną maszyną może stanowić realne zagrożenie, jeśli nie zachowamy zdrowego rozsądku na wyznaczonych ścieżkach. Aby uchronić dziecko przed ewentualnym wypadkiem należy ostrzegać o zagrożeniach, ale i zadbać o prawidłowe wyposażenie. Niezbędnym elementem powinien być wysokiej klasy kask. Powinien być on dopasowany według rozmiaru, lekki, a na dodatek spełniać normy PN-EN 1078:1997 i PN-EN 1080:1997.

Źródło: Adobe/alexanderon
Hulajnoga elektryczna - od jakiego wieku?
Elektryczne hulajnogi są mylnie kojarzone z zabawkami. Należy pamiętać, że jest to ciężki sprzęt, który działa ze znacznie zwiększoną energią, aniżeli klasyczna hulajnoga. W świetle przepisów prawa, poruszanie się elektrykami po ulicach miasta jest dozwolone od 10 roku życia. Wymagana jest również karta rowerowa, o którą może poprosić policjant. Niemniej, nie oznacza to, że młodsze dzieci są pozbawione możliwości korzystania z jednośladów! Producenci oferują sprzęt nawet dla 6-latków - różnią się parametrami oraz wyglądem wizualnym. Dzieci w takim wieku mogą cieszyć się aktywnością wyłącznie w strefie zamieszkania lub pod opieką dorosłych.

Źródło: Unsplash/Creative Christians
Hulajnoga elektryczna dla dzieci - na co zwrócić uwagę
Decydując się na elektryczny jednoślad dla dziecka, należy dopasować urządzenie do jego wieku. Modele różnią się wieloma parametrami, które mają odzwierciedlać predyspozycje oraz możliwości malucha. Niestety hulajnogi przeznaczone dla dorosłych mogą być nieodpowiednie, a tym samym niebezpieczne dla młodszych dzieci. Przy wyborze, warto sugerować się co najmniej kilkoma parametrami:
- Moc silnika
- Wyposażenie w siedzisko
- Regulacja siedziska i kierownicy
- Waga
- Maksymalne obciążenie
- Wielkość kół
- Maksymalny zasięg (bateria)
- Rodzaj zastosowanego hamulca