Jakdojade.pl - premiera aplikacji mobilnej na Androida

Serwis JakDojade.pl to witryna obowiązkowa dla osób, które korzystają z usług komunikacji miejskiej. Po betatestach na wybranej grupie użytkowników, aplikacja oferująca dostęp do serwisu pojawiła się w końcu w sklepie Android Market.


Jakdojade.pl - premiera aplikacji mobilnej na Androida
JakDojadę.pl to najpopularniejszy serwis oferujący informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej dla wielu miast Polski. Notuje 2 miliony odwiedzin miesięcznie, a dostarczane przez niego dane są rzetelne i sprawdzone. Pozawala, między innymi, na pełne zaplanowanie podróży z punktu a do punktu b. Algorytmy serwisu są same w stanie zaproponować optymalną trasę przejazdu i alternatywny dla niej. Możliwości jest dużo więcej, tak jak i parametrów do ustalenia branych pod uwagę przy generowaniu trasy. O wiele więcej niż sam rozkład dostępny na stronach przewoźników.

Nawigacja dla komunikacji miejskiej

Aplikacja na Androida posiada sprawnie działającą nawigację dla osób korzystających z autobusów, tramwajów, metra - nie zwykłą, samochodową i pieszą, jak ta dostępna w mapach Google. Funkcja ta jest nieoceniona, zwłaszcza podczas odwiedzin innego miasta niż to w którym mieszkamy. Rzadko kiedy mamy wtedy dostęp do komputera, a aplikacja mobilna na smartfony z systemem Android jest w stanie wydobyć z serwisu pełen potencjał. Dostępna do tej pory wersja “light" czyli mobilna wersja serwisu dla posiadaczy obsługujących internet telefonów komórkowych, nie była zbyt ergonomiczna ze względu na ograniczenia jakie posiadała ze względu na użytą technologię. Jak mówi o tym Artur Szychta, kierownik techniczny:

"Dopiero obecnie dostępna technologia pozwoliła nam stworzyć narzędzie, o jakim

marzyliśmy od początku powstania JakDojade.pl. Polacy polubili zaawansowane telefony komórkowe. Pokazują to między innymi dane operatorów komórkowych, z których wynika, że prawie połowa sprzedawanych aparatów to "smartfony", a ich udział wśród nowych telefonów dynamicznie rośnie - co obserwujemy również wśród naszych użytkowników. Obecna strona "light" (m.jakdojade.pl) powstała z myślą o telefonach z małym niedotykowym ekranem i miała służyć głównie jako “koło ratunkowe" na czarną godzinę, gdy nie mamy dostępu do komputera. Nowa aplikacja to nie tylko pełnoprawny zastępca strony internetowej, ale także, a może przede wszystkim, dużo więcej."

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [24.03.2023]

Pobranie aplikacji

Aplikacja jest przyjemna w użyciu, dostarcza wszystkich niezbędnych informacji w kilka chwil i jest już w pełni funkcjonalna. Na uwagę zasługuje możliwość skorzystania z namierzania GPS zamiast ręcznego wpisywania miejsca, w którym się znajdujemy. Sprawne działanie aplikacje to z pewnością to zaleta przeprowadzonych wcześniej betatestów. Mobilne JakDojade możecie pobrać oczywiście ze sklepu Android Market.

Aplikacja jest darmowa. Korzystaliście już z niej w terenie, jakie macie wrażenia?