Jaki darmowy program do ściągania muzyki wybrać?


Super MP3 Download

Super MP3 Download to program do ściągania mp3 z sieci, który w wersji darmowej ma pewne ograniczenia - dziennie można pobrać tylko pięć utworów w jakości 128 kbps. Jest przeznaczony do wyszukiwania w sieci oraz pobierania utworów muzycznych w formacie mp3. Autorska wyszukiwarka cechuje się bardzo dobrą wydajnością i dokładnością wyszukiwania. Można filtrować wyniki np. gatunkami muzyki czy wykonawcy. Oprócz tego ten program do pobierania mp3 rekomenduje sam utwory z listy USA Airplay Hot 100.

Super MP3 Download

Super MP3 Download

Programy p2p do ściągania muzyki

Zanim została stworzona większość wymienionych aplikacji, powszechne było dzielenie się muzyką przez sieci p2p, czyli popularne torrenty. I do dziś ten stan rzeczy nie uległ zmianie, a chociaż taki sposób wymiany jest w większości przypadków dość wątpliwy pod względem legalności, to jednak w sieciach p2p znajduje się również mnóstwo darmowych utworów, których pobieranie nie łamie w żaden sposób praw autorskich. Oto, jakie aplikacje tego typu warto polecić użytkownikom.

µTorrent

µTorrent to program, którego główną zaletą jest przejrzysty i prosty w obsłudze interfejs oraz niewielkie rozmiary. Umożliwia łatwe tworzenie nowych torrentów, zarządzanie aktualnymi zadaniami pobierania, narzucanie limitów transferu a wbudowany czytnik RSS może służyć jako źródło informacji o nowych plikach dostępnych w sieci. Dostępny jest w trzech edycjach. Darmowy µTorrent wyświetla reklamy, nie posiada mechanizmów konwersji pobieranych plików do wybranego formatu, ani nie sprawdza pobieranych plików pod kątem złośliwego oprogramowania i wirusów. Opcji tych nie ma także wydanie µTorrent Ad-Free, dostępne w subskrypcji wynoszącej 4,95 USD rocznie. Wszystkimi możliwościami dysponuje natomiast µTorrent Pro – jego koszt to subskrypcja w wysokości 19,55 USD rocznie.

µTorrent

BitTorrent

BitTorrent to program działający w oparciu o jeden z najpopularniejszych protokołów do bezpośredniej wymiany plików o tej samej nazwie, różniący się nieco działaniem od takich sieci jak KaZaA czy Gnutella. Posiada wszystkie funkcjonalności potrzebne do pobierania i wysyłania plików torrent. Po zainstalowaniu automatycznie identyfikuje kliknięcia w przeglądarce plików (torrentów) przeznaczone do pobrania. Dodatkowo aplikacja posiada możliwości stworzenia własnego harmonogramu pobierania, wykaz dokładnych informacji na temat ściąganych przez nas plików a także ustawienia działów RSS z ulubionych stron. Warto wspomnieć, że przewagą tego protokołu nad innymi sieciami wynika z tego, iż użytkownicy mają możliwość samodzielnie zgłaszać pliki w sieci i umieszczać odniesienia do nich np. na stronach internetowych, dzięki czemu mogą je wymieniać bez wsparcia serwera.

Klient BitTorrent dostępny jest w dwóch wersjach - darmowej oraz płatnej. Podobnie jak w przypadku µTorrent, płatna pozwala na skanowanie pobieranych plików, konwersję oraz optymalizację procesów ściągania. Cena za subskrypcję to 19,55 USD rocznie.

BitTorrent

BitTorrent

qBittorrent

qBittorrent to aplikacja będąca klientem sieci torrent, umożliwiająca udostępnianie plików w systemie p2p. Możemy korzystać z szeregu opcji, jak na przykład selekcja plików, wielokrotna symulacja pobierania, priorytety zadań. qBittorrent daje wsparcie dla tablice DHT oraz Unicode. Możemy korzystać z wbudowanego odtwarzacza. Program umożliwia nam określenie limitu transferu, wykorzystanie filtrów IP oraz skanowania dysku w poszukiwaniu plików ze ścieżkami .torrent. Program wyposażony jest również w wyszukiwarkę internetową. Potrafi także pobierać pliki .torrent z kanałów RSS.

qBittorrent

qBittorrent

Oczywiście na tej liście nie mieszczą się wszystkie darmowe programy do ściągania muzyki z youtube i innych serwisów, jednak właśnie te cieszą się dużym powodzeniem na całym świecie. Warto jednak zauważyć, że choć dzięki nim dostępna jest muzyka do ściągnięcia za darmo, należy pamiętać o poszanowaniu praw autorskich jej twórców. Pliki muzyczne można pobierać z sieci także dzięki sieciom torrent oraz wyspecjalizowanym wtyczkom do przeglądarek internetowych.