Jaki jest najpopularniejszy smartfon wśród Polaków?

Firma SentiOne przygotowała raport dotyczący popularności smartfonów wśród obywateli Polski. Czy będziecie zaskoczeni zwycięzcą?

Smartfony z rodziny Galaxy S21. Fot. Samsung

Blisko 32 miliony obywateli Polski posiada dostęp do Internetu i aktywnie z niego korzysta. Dane dostarczone przez kanadyjską agencję Hootsuite sugerują, że aż 93 procent z tej grupy używa do tego celu smartfona. Obecnie te urządzenia są czymś, bez czego nie wyobrażamy sobie większości codziennych czynności. Co ciekawe, aż połowa polskich użytkowników Facebooka, korzysta tylko i wyłącznie z aplikacji mobilnej.

M.in na podstawie tych danych jesteśmy w stanie oszacować, które smartfony są najpopularniejsze wśród Polaków. Telefonem, o którym Polacy mówili najwięcej i najchętniej był wydany na początku tego roku flagowiec Samsunga, czyli model Galaxy S21. Z sieci pojawiło się 55,1 tysięcy wzmianek na jego temat, a materiały o nim wyświetlono aż 87 milionów razy.

Zobacz również:

Na drugim miejscu pod względem liczby wzmianek znalazła się wrześniowa nowość od Apple - iPhone 13, który osiągnął 21 tys. wzmianek, ale tylko 16 mln wyświetleń. Co ciekawe, nie jest on nawet na podium pod względem zasięgu. Drugie miejsce przypadło w udziale Oppo Reno 5 5G z 29 milionami wyświetleń. Na najniższym stopniu podium znalazł się natomiast Galaxy Z Flip3, który osiągnął 19 milionów wyświetleń. Z takich zestawień wnioskujemy, że najpopularniejszym producentem smartfonów w Polsce jest Samsung, o którym wzmiankowano ponad 71 tysięcy razy, a łączny zasięg to ponad 116 milionów wyświetleń.

Z ciekawostek, jakie zaobserwowaliśmy w naszej analizie, warto zwrócić uwagę na wzrost zainteresowania ubiegłoroczną Nokią 8.3 w okolicy premiery nowego filmu o Jamesie Bondzie „Nie czas umierać”. Model ten miał pojawić się w filmie, ale, ze względu na opóźnienie jego wejścia do kin o ponad rok, wymieniono go na nowszy - mówi Agnieszka Uba, Head of Product Marketing z SentiOne - Z kolei w rozmowach Internautów o LG G8x ThinQ, ostatnim wyprodukowanym przez firmę, która ogłosiła zamknięcie linii produkcyjnej smartfonów, wyróżniają się smutek i żal fanów marki, którzy nie wyobrażają sobie przejścia do konkurencji.

Co ciekawe, najlepszą opinię mamy o zupełnie innych urządzeniach. Najlepsze oceny i opinie zbierały w tym roku takie smartfony jak Sony Xperia 1 III, Honor X30 Max i X30i oraz Lenovo Z5s. Tuż za nimi uplasowały się smartfony OPPO: Reno5 5G, Reno6 5G i Reno6. Te dane stworzone zostały w oparciu o Brand Health Index według SentiOne, czyli stosunek liczby komentarzy o pozytywnym wydźwięku do tych negatywnych.

Zobacz także: Wszystkie modele Galaxy S22 z procesorami Snapdragon?