Jaki odkurzacz pionowy do 1000 zł kupić? Podrzucamy najciekawsze propozycje

Jak ułatwić sobie sprzątanie w różnych częściach domu? Najlepszym rozwiązaniem może okazać się odpowiednio dobrany odkurzacz pionowy. Do 1000 zł znajdziemy sprzęt, który będzie funkcjonalny i sprawdzi się w czyszczeniu wielu różnych powierzchni. Zobacz, na które modele odkurzaczy pionowych warto zwrócić uwagę i czym kierować się podczas zakupu.

Źródło: AdobeStock/ autor: Halfpoint

Rynek odkurzaczy pionowych stale się powiększa, a w sklepach znajdziemy coraz większy wybór tego typu sprzętów i to w przystępnych cenach. Do tego producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i dostosowują technologie oraz funkcje, aby sprzątanie było jak najbardziej efektywne i wygodne. Oczywiście przed zakupem warto zorientować się, jakie mamy potrzeby i oczekiwania względem odkurzacza. Warto przyjrzeć się poszczególnym parametrom (takim jak np. moc, siła ssania, czas działania, czas ładowania), zdecydować się na konkretny rodzaj, sprawdzić, jakie funkcje i możliwości posiada oraz zwrócić uwagę na konstrukcję oraz design.

Jeśli chodzi o odkurzacze pionowe, możemy wybierać pomiędzy tymi zasilanymi sieciowo, jak i bezprzewodowymi. W przypadku urządzeń podpinanych do prądu możemy działać bez przerw i nie przejmować się, że po jakimś czasie odkurzacz się rozładuje. Poza tym, często tego rodzaju sprzęty posiadają większą moc działania, a co za tym idzie, będą bardziej skuteczne. Ale korzystanie z odkurzacza "z kablem" może wiązać się z pewnymi ograniczeniami, jeśli chodzi o jego mobilność. Dlatego jeśli nie chcemy martwić się plączącym przewodem oraz przepinaniem go z jednego kontaktu do drugiego, odpowiednim rozwiązaniem będzie odkurzacz pionowy bezprzewodowy zasilany akumulatorowo. Będziemy mogli zabrać go w dowolne miejsce i posprzątać trudno dostępne przestrzenie.

Zobacz również:

 • Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
Jaki odkurzacz pionowy do 1000 zł kupić? Podrzucamy najciekawsze propozycje

Źródło: AdobeStock/ autor: Halfpoint

Przed zakupem koniecznie powinniśmy przemyśleć kilka istotnych czynników, aby wybrać sprzęt dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań. O tym, na co zwrócić szczególną uwagę piszemy w innym materiale pod tym linkiem.

Jeśli zapoznaliście się już z poszczególnymi informacjami na temat odkurzaczy pionowych, warto rzucić okiem na najciekawsze modele, które aktualnie znajdziemy na rynku. W zestawieniu pojawią się odkurzacze pionowe do 1000 zł bezprzewodowe.

Odkurzacze pionowe do 1000 zł

Electrolux WQ71-P50IB

Jaki odkurzacz pionowy do 1000 zł kupić? Podrzucamy najciekawsze propozycje

Model Electrolux WQ71-P50IB to odkurzacz pionowy, który nie tylko przyciąga uwagę swoim wyglądem, ale też funkcjonalnością. Ergonomiczna konstrukcja urządzenia, sprawia, że prowadzi się go łatwo i komfortowo. Środek ciężkości (czyli moduł główny z silnikiem) rozmieszczony został w dolnej części sprzętu, dzięki czemu nie odczuwa się zbytniego ciężaru, a ręka nie męczy się podczas sprzątania. Odkurzacz został wyposażony w baterię o pojemności 2100 mAh, która umożliwia pracę do 50 minut. Do dyspozycji mamy dwa programy czyszczenia: Eco i Max. Zbiornik na zanieczyszczenia ma pojemność 300 ml. Nie zabrakło też oświetlenia LED w szczotce głównej oraz zestawu dodatkowych szczotek: ssawki szczelinowej oraz szczotki do kurzu. Udogodnieniem jest to, że odkurzacz może samodzielnie stać w pozycji pionowej, bez żadnej podpory.

Bosch BCH3K2301 Flexxo Gen 2

Bosch BCH3K2301 Flexxo Gen 2

To odkurzacz bezprzewodowy z odłączanym modułem ręcznym. Urządzenie sprawdzi się do sprzątania różnego rodzaju powierzchni, w tym podłóg twardych oraz dywanów, a także przestrzeni nad podłogą. W zestawie znajdziemy m.in. rurę teleskopową oraz małą ssawkę, które ułatwią czyszczenie mebli czy delikatnych przedmiotów. Do podłóg i dywanów sprawdzi się napędzana silnikiem szczotka AllFloor z oświetleniem LED. Jak deklaruje producent, odkurzacz może pracować na jednym naładowaniu maksymalnie przez ok. 50 minut, a w trybie turbo przez 18 minut. Do wyboru mamy dwa poziomy mocy ssania. Warto też zaznaczyć, że odkurzacz nie posiada worka na zanieczyszczenia, a jedynie zbiornik o pojemności 400 ml, który można opróżnić bezpośrednio nad koszem.

Parametry:

 • Maksymalny czas pracy: 50 min
 • Liczba poziomów mocy ssania: 2
 • Odłączany odkurzacz ręczny: Tak
 • Pojemność pojemnika: 0,4 l
 • System filtracji: 2-stopniowy, Easy Clean
 • Poziom hałasu: 81 dB
 • Waga: 3,3 kg
 • Wyposażenie: ssawka mała, szczotka dywanowo-podłogowa, ładowarka, rura teleskopowa

Do kupienia w sklepie Media Expert

DREAME V11

Jaki odkurzacz pionowy do 1000 zł kupić? Podrzucamy najciekawsze propozycje

Odkurzacz bezprzewodowy Dreame V11 został wyposażony w akumulator o pojemności 3000 mAh, który umożliwia pracę przez 90 minut na jednym naładowaniu w trybie minimalnym i 10 minut, korzystając z funkcji turbo. Jak podkreśla producent, silnik bezszczotkowy jest w stanie działać z prędkością do 125000 obrotów na minutę, zapewniając mocne ssanie na poziomie 140 AW. Do dyspozycji mamy 3 poziomy mocy ssania. Jeśli chodzi o zbieranie zanieczyszczeń, mamy tutaj do czynienia z konstrukcją bezworkową - zbiornik na kurz ma pojemność 500 ml i można czyścić go pod bieżącą wodą. Podobnie jak filtr, który odpowiada za przechwytywanie cząsteczek kurzu i innych zanieczyszczeń. Zaletą tego odkurzacza jest lekka konstrukcja - urządzenie waży 1,6 kg.

 • Maksymalny czas pracy: 90 min
 • Liczba poziomów mocy ssania: 3
 • Odłączany odkurzacz ręczny: Tak
 • Pojemność pojemnika: 0,5 l
 • System filtracji: 5-stopniowy, cyklonowy, HEPA
 • Poziom hałasu: 73 dB
 • Waga: 1,6 kg
 • Wyposażenie: elektroszczotka mini, szczotka 2w1, szczotka obrotowa, szczotka płaska, rura aluminiowa

Beko ErgoClean VRT51225VB

Jaki odkurzacz pionowy do 1000 zł kupić? Podrzucamy najciekawsze propozycje

Kolejna propozycja to odkurzacz bezprzewodowy od marki Beko. Mamy tutaj do czynienia ze sprzętem, który został wyposażony w silnik o mocy 150 W oraz baterię 25 V, która pozwala na pracę do 45 minut na jednym naładowaniu, które zajmuje ok 4 godziny. W trybie turbo możemy odkurzać przez 17 minut. Możemy wybierać pomiędzy dwoma poziomami mocy ssania. Jeśli chodzi o zbiornik na zanieczyszczenia, to jego pojemność wynosi 550 ml. Po skończonym sprzątaniu wystarczy otworzyć go nad koszem i wysypać zebrany brud. Udogodnieniem jest odłączany moduł główny - po podłączeniu odpowiedniej końcówki, łatwiej możemy dostać się do trudno dostępnych miejsc czy wyczyścić np. wnętrze auta. W zestawie znajdziemy wielofunkcyjną turboszczotkę, ssawkę szczelinową oraz mini szczotkę do usuwania kurzu.

Do kupienia w sklepie Media Expert.

ŁUCZNIK OP-2019

Jaki odkurzacz pionowy do 1000 zł kupić? Podrzucamy najciekawsze propozycje

Charakterystyczną cechą tego modelu jest składany uchwyt, co sprawia, że odkurzacz będzie jeszcze wygodniejszy w przechowywaniu. Do tego, posiada on odłączany moduł ręczny, dzięki któremu łatwiej i sprawniej posprzątamy poszczególne miejsca nad podłogą. W zestawie, oprócz turboszczotki przeznaczonej do czyszczenia powierzchni płaskich,otrzymujemy ssawkę szczelinową do czyszczenia trudno dostępnych przestrzeni, a także ssawkę do tapicerki, która sprawdzi się do odkurzania kanap czy siedzeń w aucie. Maksymalny czas działania wynosi w tym przypadku 60 minut, a trybie turbo są to aż 22 minuty. Mamy do wyboru dwie moce ssania. Poza tym, urządzenie zostało wyposażone w zbiornik na zanieczyszczenia o pojemności 500 ml oraz jednostopniowy system filtracji.

Parametry:

 • Maksymalny czas pracy: 60 min
 • Liczba poziomów mocy ssania: 2
 • Odłączany odkurzacz ręczny: Tak
 • Pojemność pojemnika: 0,5 l
 • System filtracji: 1-stopniowy, EPA
 • Poziom hałasu: 80 dB
 • Waga: 2,5 kg
 • Wyposażenie: ssawka do tapicerki, ssawka szczelinowa

Do kupienia w sklepie Media Expert.

AMICA VM 9012

Jaki odkurzacz pionowy do 1000 zł kupić? Podrzucamy najciekawsze propozycje

Kolejny model odkurzacza bezprzewodowego, który umożliwia pracę przez ok. 60 minut na jednym naładowaniu w trybie najniższym oraz 10 minut w trybie turbo. Łącznie mamy do wyboru 4 poziomy mocy (auto, high, middle, low) pracy urządzenia. Za działanie odpowiada silnik bezszczotkowy BLDC. Co istotne, w elektroszczotce umieszczono dodatkowy 10-watowy silnik, który wspomaga czyszczenie, np. dywanów, tak przynajmniej zaznacza producent. Jeśli chodzi o zbiornik na zanieczyszczenia, mamy tutaj 600 ml pojemności do dyspozycji. Dodatkowym udogodnieniem jest z pewnością podświetlenie LED umieszczone w głównej szczotce. W zestawie znajdziemy takie akcesoria, jak: mini elektroszczotka, ssawka do fug i mebli, ssawka do książek, ssawka szczelinowa, rura teleskopowa.

Parametry:

 • Maksymalny czas pracy: 60 min
 • Liczba poziomów mocy ssania: 4
 • Odłączany odkurzacz ręczny: Tak
 • Pojemność pojemnika: 0,6 l
 • System filtracji: 3-stopniowy, HEPA
 • Poziom hałasu: 82 dB
 • Waga: 2,8 kg
 • Wyposażenie: mini elektroszczotka, ssawka do fug i mebli, ssawka do książek, ssawka szczelinowa, rura teleskopowa

Do kupienia w sklepie Media Expert.

PURON PU20

Jaki odkurzacz pionowy do 1000 zł kupić? Podrzucamy najciekawsze propozycje

Ten odkurzacz bezprzewodowy został wyposażony w silnik bezszczotkowy gwarantujący moc ssącą na poziomie 25000 Pa. Sprawdzi się do odkurzania różnego rodzaju powierzchni, w tym podłóg oraz dywanów. Dzięki dodatkowym akcesoriom wysprzątamy tez tapicerki, materace. Do dyspozycji mamy ssawkę szczelinową do trudno dostępnych miejsc, ssawkę do tapicerki oraz ssawkę 2w1 (m.in. do delikatnych powierzchni). Co więcej, w zestawie znajdziemy dwa wałki do szczotki głównej - jeden przeznaczony do podłóg twardych, drugi zalecany do dywanów. Maksymalny czas pracy na jednym naładowaniu to 45 minut, choć wiele zależy od sposobu sprzątania i wybranego trybu. Do dyspozycji mamy trzy moce: min, medium i max. Zbiornik na zanieczyszczenia ma pojemność 550 ml, a jego opróżnianie jest bardzo łatwe. Wystarczy wcisnąć przycisk i wysypać brud do kosza. Dodatkowym udogodnieniem jest oświetlenie LED znajdujące się w szczotce głównej - dzięki temu kurz na podłodze jest lepiej widoczny.

 • Maksymalny czas pracy: 45 min
 • Liczba poziomów mocy ssania: 3
 • Odłączany odkurzacz ręczny: Tak
 • Pojemność pojemnika: 0,55 l
 • System filtracji: 1-stopniowy
 • Poziom hałasu: 75 dB
 • Waga: 1,5 kg
 • Wyposażenie: Ssawka 2w1, Ssawka do tapicerki, Ssawka szczelinowa, Szczotka do dywanów, Szczotka do parkietu, Ładowarka, Rura metalowa, Szczoteczka ułatwiająca czyszczenie odkurzacza, Uchwyt ścienny

Philips SpeedPro FC6722/01

Mocny i wydajny odkurzacz bezprzewodowy wyposażony w baterię o pojemności 18 V, która umożliwia sprzątanie przez 30 minut w trybie normalnym i 15 minut w trybie Turbo. Możemy skorzystać z dwóch trybów mocy, aby dopasować siłę ssania do danego podłoża. Odkurzacz nadaje się zarówno do czyszczenia różnego rodzaju podłóg twardych, jak i dywanów. Poza tym, w zestawie znajdziemy tzw. szczelinówkę, za pomocą której usuniemy zanieczyszczenia z trudno dostępnych miejsc. Do dyspozycji mamy moduł ręczny, co również usprawnia sprzątanie. Oczywiście mamy tutaj pojemnik na kurz zamiast worka. Wszelkie zabrudzenia trafiają do pojemnika (0,4 l), który po skończonym sprzątaniu należy opróżnić nad koszem - wystarczy odłączyć zbiornik od głównego modułu i otworzyć klapę.

 • Pojemność pojemnika na kurz: 0.4 l
 • Poziom hałasu: 80 dB
 • Czas pracy: 30 minut
 • Czas ładowania: 300 minut
 • Typ odkurzacza: Bezworkowe
 • Odłączany odkurzacz ręczny: Tak
 • Regulacja mocy: Tak
 • Waga: 2.5 kg


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: