Jaki prezent na Gwiazdkę? A może... Logitech QuickCam Pro 9000

Logitech QuickCam Pro 9000 to najbardziej zaawansowana kamera Logitech i jak się okazuje godny następca wcześniejszych modeli Pro 4000 i Pro 5000. Jest w pełni kompatybilna ze Skype, umożliwiając komunikację w trybie "High Quality Video" - 640x480 pikseli z prędkością 30 kl./s. Logitech QuickCam Pro 9000 ma też 2-megapikselową matrycę, która umożliwia nagrywanie i przekazywanie przez Internet wideo o rozdzielczości 1600 x 1200 pikseli (rozdzielczość interpolowana).

Logitech QuickCam Pro 9000

KATEGORIA

Kamera internetowa

Cena: 259 zł

ZALETY

+ jakość wykonania

+ wysoka wydajność

+ dobra jakość generowanego obrazu

+ uniwersalna podstawka

WADY

- brak możliwości obracania kamery wokół własnej osi

OCENA OGÓLNA

Możliwości: 7,0

Jakość obrazu: 9,0

Wydajność: 9,0

Opłacalność: 2,9

Ocena końcowa: 8,4

Logitech QuickCam Pro 9000 pozwala też na rejestrowanie zdjęć w rozdzielczości 8 megapikseli, w trybie interpolacji programowej. W systemie Windows XP/Vista kamera pojawia się bez konieczności instalowania sterowników - niedostępny jest wówczas tryb "RGB 24" oraz wyższe rozdzielczości.

Producent wyposażył urządzenie w 2 megapikselową matrycę i Carl Zeiss, generuje więc ono obraz, który w porównaniu do pozostałych kamer jest wręcz idealny (9 pkt. na 10 możliwych do zdobycia). Wszystkie modele, które dumnie chwalą się matrycą 2 Mp postają względem QuickCam Pro 9000 w tyle. Brak szumów, odpowiednia ostrość jak i szczegółowość rejestrowanego obrazu zadowoli każdego użytkownika.

Co istotne kamera pracuje również wydajnie, oferując prędkość 30 kl./s w rozdzielczości 640x480 pikseli, i 15 kl./s w rozdzielczości 960x720 pikseli. Na uwagę zasługuje również uniwersalna podstawka, która umożliwia stabilne zamocowanie kamery na monitorach LCD, blacie biurka jak i laptopach. Sprzęt wyposażony jest również w dobrej jakości mikrofon z technologią RightSound (system redukcji szumów tła i echa).

Oprogramowanie

Jak przystało na Logitecha, do kamery dodawane jest funkcjonalne oprogramowanie Logitech QuickCam za pomocą, którego możemy rejestrować sekwencje wideo, zdjęcia, uruchomić detektor ruchu a nawet uruchamiać zewnętrze programy (Skype, Windows Live Messenger, Yahoo Messenger itd.).

Do dyspozycji mamy również funkcję śledzenia ruchów twarzy, która dzięki szerokokątnemu obiektywowi działa o wiele lepiej niż w większości kamerach. Pobawić się również możemy wirtualnymi avatarami, które potrafią oddawać ruchy naszej głowy jak i ruchy warg czy oczu.