Jaki soundbar do gier i sportu? O tym musisz wiedzieć wybierając sprzęt

O tych kilku rzeczach musisz wiedzieć, jeśli planujesz kupić dobrej jakości soundbar, a jesteś fanem gier i sportu.

fot. Samsung

Każdy fan zarówno sportu jak i gier doskonale zdaje sobie sprawę, że oprawa wizualna to nie wszystko. We współczesnych produkcjach oraz podczas transmisji rozgrywek sportowych niezwykle ważny jest także dźwięk, który pozwala nam poczuć się, jakbyśmy byli w samym środku akcji. Wystarczy przez chwilę pograć bez dźwięku lub obejrzeć w ten sposób fragment filmu, aby utwierdzić się w przekonaniu, że jednak dobry dźwięk jest niezbędny. Na co w takim razie zwrócić uwagę kupując soundbar do naszego telewizora?

Jaki soundbar do gier i sportu?

Nie będzie nadużyciem, jeśli powiemy, że współczesne gry pod względem dźwięku bez problemu dorównują superprodukcjom prosto z Hollywood. Oprawa audio w grach tworzona jest przez najwyższej klasy specjalistów a muzyka komponowana przez ludzi często współpracujących z branżą filmową.

Dźwięk często pozwala nam jeszcze bardziej wczuć się w rozgrywkę i poczuć tak, jakbyśmy sami weszli w skórę bohatera i znaleźli się w samym środku akcji.

Podobnie jest w przypadku rozgrywek sportowych. Oglądanie meczu, kiedy doskonale słyszymy kibiców z trybun lub obserwowanie spotkania tenisowego, słysząc dźwięk uderzanej piłki przenosi nasze doświadczenia na jeszcze wyższy poziom. Co więcej, chyba każdy z nas marzy, aby razem z wypełnionym po brzegi stadionem wspólnie zaśpiewać hymn Polski podczas mistrzostw świata i czuć się tak, jakbyśmy sami byli na trybunach.

Jaki soundbar do gier i sportu? O tym musisz wiedzieć wybierając sprzęt

fot. Samsung

Dźwięk przestrzenny

Dźwięk przestrzenny pozwala nam poczuć się właśnie tak, jak bohater ulubionej gry, czy kibic siedzący na trybunach podczas niezwykle emocjonującego spotkania. Co więcej dźwięk przestrzenny potrafi dopasować się do wystroju wnętrza salonu, w jakim zamontowany jest nasz zestaw telewizor + soundbar. Meble i inne elementy znajdujące się w pomieszczeniu, w zależności od materiałów z jakich są wykonane, potrafią odbijać lub pochłaniać dźwięki. Unikatowa funkcja Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni zestawów od firmy Samsung pozwala na odpowiednie skalibrowanie czujników telewizora i soundbara tak, aby uzyskać najwyższej klasy wrażenia dźwiękowe zarówno w małym pokoju jak i dużym salonie. Odpowiada za to bardzo ciekawa technologia.

Technologie kumulują wrażenia

Nowoczesne telewizory i soundbary mogą pochwalić się tym, że wypełnione są nowoczesnymi technologiami, które w doskonały sposób potrafią wzmacniać nasze wrażenia z gier lub oglądania sportu. Jedną z nich jest zdecydowanie Q-Symphony, czyli autorska technologia firmy Samsung. Jak ona działa?

Jaki soundbar do gier i sportu? O tym musisz wiedzieć wybierając sprzęt

fot. Samsung

W standardowym zestawieniu telewizor + soundbar, dźwięk wydobywa się tylko z zewnętrznego systemu audio. Kiedy korzystamy np. z telewizora Samsung Neo QLED QN91B i podłączymy do niego soundbar będący spoza Q-serii koreańskiego producenta, głośniki telewizora są automatycznie dezaktywowane. Dźwięk dochodzi tylko z zewnętrznego systemu audio. Idealnym rozwiązaniem w takim wypadku będzie wyposażenie się w odpowiedni zestaw, który zapewni nam maksymalne korzyści z obu urządzeń jednocześnie.

qsymphony

Jak działa technologia Q-Symphony? (fot. Samsung)

Zestawiając telewizor Samsunga, np. Neo QLED QN91B z soundbarem Samsunga Q-serii możemy skonfigurować funkcje Q-Symphony. W ten sposób nasze wrażenia dźwiękowe będą jeszcze pełniejsze, ponieważ przednie, boczne i skierowane ku górze głośniki soundbara synchronizowane są z głośnikami telewizora. W prosty sposób możemy to porównać do sytuacji, kiedy przed sobą mamy jedną osobę odśpiewującą hymn narodowy lub całą trybunę zagorzałych kibiców. Lub moment, kiedy zamiast jednego czołgu przeciwnika, słyszymy zewsząd także inne pojazdy oraz żołnierzy piechoty, którzy znajdują się w różnych miejscach na mapie zmagań w ulubionej grze. Z tej technologii możemy skorzystać dobierając do telewizora takie soundbary jak np. HW-Q990B, HW-Q930B, HW-Q800,HW-Q600B, HW-Q70B, HW-Q60B.

Jaki soundbar do gier i sportu? O tym musisz wiedzieć wybierając sprzęt

fot. Samsung

Czy to musi być drogie?

Wiele osób w takim wypadku może pomyśleć, że tak duża ilość technologii oraz nowoczesnych rozwiązań niesie za sobą wysoką cenę urządzeń. Nic bardziej mylnego. Samsung posiada w swoim portfolio szeroki wachlarz produktów na każdą kieszeń. Soundbar zapewniający doskonałe wrażenia dźwiękowe i obsługujący technologię Q-Symphony możemy kupić już w kwocie około 1400 zł, co jest doskonałą ofertą na rynku. Jak wyglądają ceny przykładowych modeli w sklepie Samsung w dniu 22.09.2022 roku?

Jak widać dostęp do najnowszych technologii i doskonałych wrażeń możemy otrzymać w stosunkowo niskiej cenie. Pamiętajmy przy tym, że wspólne przeżywanie niezapomnianych chwil i emocje z nimi związane są przecież bezcenne.