Jaki tablet kupić? Sprawdź ranking PC World!

Apple iPad, Samsung Galaxy Tab, a może Acer Iconia Tab W501? Dzięki nowej kategorii testów w pcworld.pl szybko dowiecie się jaki tablet kupić by jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby. Od dziś w kategorii testów "tablety" pojawiać się będą kompleksowe recenzje najważniejszych urządzeń z tej stosunkowo nowej dla naszego rynku PC kategorii.

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej tabletów. Wybór staje się trudny, gdyż każde z urządzeń oferuje zupełnie inne możliwości i funkcje. W efekcie uruchamiania przez producentów kolejnych kampanii promocyjnych coraz częściej pojawia się krótkie, ale najważniejsze dla klienta pytanie - "jaki tablet kupić?".

Reagując na ten trend postanowiliśmy przetestować dostępne w naszym kraju tablety, porównać je, ocenić i udostępnić wyniki czytelnikom. Wynik pierwszego dużego testu możecie sprawdzić w artykule "Tablet, twój następny komputer". Dziś poszliśmy o krok dalej i wprowadziliśmy aktualizowaną na bieżąco, nową kategorię testów: tablety.

Zobacz również:

  • Zobacz projekt IKEA w Paryżu
  • Skąd zamówić nowego iPada w przedsprzedaży? Sprawdźcie!

W rankingu "tablety" już dziś znajdziecie m.in.:

Acer Iconia Tab W501 - przejdź do recenzji

Acer Iconia Tab W501

Tablet z dołączana klawiaturą, która pełni również funkcję stacji dokującej. Wyposażony jest w system Windows 7 Home Edition. wnętrze jest typowo netbookowe bo zbudowane na platformie AMD Fusion z dwurdzeniowym procesorem C-50. Bez problemów możemy go kupić w zastępstwie netbooka.

Pełna recenzja: Acer Iconia Tab W501

Apple iPad - przejdź do recenzji

Apple iPad

Prekursor dzisiejszych tabletów, choć nie jest już najmłodszy to ciągle jest groźnym rywalem dla konkurencji. Wyposażony w duży ekran o przekątnej 9,7 cali, obsługę gestów i jakość wykonania stojąca na bardzo wysokim poziomie. To dobre narzędzie do przeglądania elektronicznych dokumentów, stron internetowych o ile nie wykorzystują technologii Flash. Może być też wygodnym odtwarzaczem multimedialnym. Jego największą wadą jest cena, która dla wielu potencjalnych klientów jest po prostu za wysoka.

Pełna recenzja: Apple iPad

Samsung Galaxy Tab - przejdź do recenzji

Samsung Galaxy Tab

Samsung Galaxy Tab to nieduży tablet (190x120x12 mm - dł./szer./gr.) z 7 calowym ekranem. Co prawda nie zmieści się w kieszeni spodni ale w torbie z laptopem zajmie niewiele miejsca. Wykorzystuje system Android 2.2 Froya, który jest mniej zasobożerny od poprzednika i lepiej zoptymalizowany. Tabletem sterujemy głównie za pomocą dotykowego ekranu, który obsługuje też gesty.

Pełna recenzja: Samsung Galaxy Tab

Hannspad SN10T1 - przejdź do recenzji

Hannspad SN10T1

Hannspad SN10T1 wyposażony jest w duży 10,1 calowy ekran, który pracuje z rozdzielczością 1024x600 pikseli. System Google Android 2.2 z nakładką TAPnTAP doskonale współgra z tym tabletem. Niestety nie jest spolszczony. do dyspozycji mamy dwa interfejsy bezprzewodowe Bluetooth i Wi-Fi. Największymi zaletami tego tabletu są wydajna platforma NVIDIA Tegra 2 i 16 GB wbudowanej pamięci flash i wbudowany czytnik kart pamięci.

Pełna recenzja: HANNspree Hannspad SN10T1

Creative Ziio 10 - przejdź do recenzji

Creative Ziio 10

Creative Ziio 10 wyposażony jest w dotykowy ekran o przekątnej 10,1 cali i system Google Android 2.1 w polskiej wersji językowej. Oferuje spore możliwości, ma czytnik kart pamięci, pakiet "Pure Android Audio", technologię Creative X-Fi, która poprawia jakość dźwięku i gniazdo mini HDMI. Jest przy tym tańszy od iPada i podobnie jak on korzysta z procesora ARM Cortex-A8.

Pełna recenzja: Creative Ziio 10