Jaki telewizor na Euro 2012 do 2,5 tys. zł?

Zbliża się Euro 2012 i wielu z nas z pewnością będzie chciało obejrzeć jedyny w swoim rodzaju turniej na nowym, wspaniałym ekranie. Tylko jaki wybrać, by było dobrze i tanio?

Jaki telewizor na Euro 2012

Miałem okazję ostatnio gościć w programie pierwszym Polskiego Radia, gdzie zapytano mnie o to, jaki jest najlepszy telewizor na Euro 2012. Postanowiłem wiec pociągnąć tutaj ten temat.

Najlepsze telewizory z 2011 roku w dobrej cenie

Teraz jest doskonały moment na zakup telewizora są jeszcze atrakcyjne modele z 2011 roku, które są w promocyjnych cenach - sklepy chcą je sprzedać, by zrobić miejsce dla głośnych nowości. Taniej do Euro 2012 już nie będzie. A po co przepłacać za nowości?

Przejrzałem najciekawsze modele, które możemy jeszcze kupić z tamtego roku. Szukałem w najpopularniejszych rozmiarach czyli (40-42 cale). Cena do 2,5 tys.z zł , a więc w zasięgu cenowym niemal każdego Polaka.

LED, plazma czy klasyczne LCD?

Obecnie do wyboru mamy LED LCD lub plazmę. Klasyczne LCD odradzam - to najtańsza, ale i najgorsza propozycja. W 2012 roku LCD z klasycznym podświetleniem i tak praktycznie zejdzie już z rynku. To przeżytek.

Euro 2012 mecz

Euro 2012 mecz

Euro 2012 - dlaczego najlepsze są plazmy?

Jeżeli kupujemy telewizor z myślą o Euro 2012 , plazmy są bezkonkurencyjne (zwłaszcza w tym przedziale cenowym). Najbardziej naturalny obraz i dynamikę ruchu, która ważna jest zwłaszcza w widowiskach sportowych zapewnia plazma. Jedyną chyba dzisiaj wadą plazm jest trochę większy pobór prądu niż LED LCD (ale przepaści już nie ma). Chociaż jak telewizor ma chodzić 15-20 godzin na dobę to lepiej wtedy wziąć LED-a. ;)

Panasonic, Samsung czy LG?

Plazmy produkują obecnie 3 firmy - Panasonic, Samsung i LG. Jakościowo są podobne, aczkolwiek w mojej subiektywnej ocenie najlepszy obraz mają telewizory plazmowe Panasonika. Chociaż bardzo blisko jest też Samsung - warto zwrócić uwagę zwłaszcza na najnowsze plazmy koreańskiego producenta (zwłaszcza, że są tańsze niż te Panasonika). LG niestety nie skupia się zbytnio na plazmach, bardziej promując Cinema 3D (które są telewizorami LED LCD)

1.Najlepsza plazma do 2,5 tys. zł?

Panasonic P42G30E

Panasonic P42G30E to najlepszy telewizor w mojej opinii w tej cenie do 2,5 tys. zł. Trudno się czegoś w nim przyczepić. Piękny, naturalny obraz, głęboka czerń, doskonale oddany dynamiczny ruch, bogata funkcjonalność. Mecze piłki nożnej wyglądają na nim doskonale - w sam raz na Euro 2012.

2. Najlepszy LED LCD do 2,5 tys. zł?

Philips 40PFL6606H lub Panasonic L42E30E

Philips 40PFL6606H

Philips 40PFL6606H

W cenie do 2,5 tys. praktycznie nie ma LED-ówek równie dobrych co plazmy. Jeżeli jednak nie lubicie plazm, niestety w cenie do 2,5 tys. zł będziecie musieli wybierać z krawędziowych LED-ów. Według mnie chyba najlepszym wyborem w LED LCD będzie Philips 40PFL6606H lub ewentualnie Panasonic TX-L42E30E.

3. Telewizor najtańszy, ale na lata?

Funai LED40-H9200M

Są jeszcze użytkownicy, którzy oczekują bardzo podstawowego telewizora, bez dodatkowych funkcji i wodotrysków czy fenomenalnego obrazu - ma po prostu działać jak najdłużej. W takim wypadku polecam zainteresowanie się telewizorami japońskiego Funai (np. Funai Katana LED40-H9200M) które nie dość, że są produkowane w Polsce (Nowa Sól), to jeszcze jako jedyne mają aż 5 lat gwarancji (na stałe, a nie w czasowej promocji). Telewizory Funai Katana są mocno testowane pod kątem awaryjności, więc powinny służyć długie lata (długowieczność tej firmy wielu ludzi potwierdza z własnych doświadczeń), chociaż nie spodziewajcie się po nich znakomitego obrazu. Na potrzeby babci czy mamy w sam raz.

Podsumowanie

Podsumowując, ja w cenie do 2,5 tys. zł na Euro 2012 wybrałbym 42-calowy Panasonic P42G30E. A Wy?

Jakie są Wasze typy najlepszych telewizorów na Euro w cenie do 2,5 tys zł?