Jakie etui do iPhone 14/14 Plus/14 Pro/14 Pro Max? Sprawdź, które jest najlepsze

Jesteśmy świeżo po premierze najnowszych smartfonów Apple z linii iPhone 14. Jeśli kupiłeś już swój egzemplarz, z pewnością chcesz odpowiednio go zabezpieczyć przed przypadkowym uszkodzeniem mechanicznym. Sprawdź najlepsze pokrowce dostępne w polskich sklepach.

Fot. Victor Serban / Unsplas

Aby móc cieszyć się swoim nowym iPhonem 14 przez jak najdłuższy czas, warto nie polegać jedynie na zapewnieniach producenta na temat jego wytrzymałości. Zdecydowanie polecamy w tym przypadku zakup dedykowanego etui. Posiadacze smartfonów od Apple mają tu spore pole do popisu. Niezwykła popularność telefonów z logo nadgryzionego jabłka na obudowie sprawia, że na rynku znajdziemy mnóstwo pokrowców.

Poniżej znajdziesz najciekawsze etui dla smartfonów z rodziny iPhone 14, które bez problemu kupisz w polskich sklepach z elektroniką. Wybraliśmy szerokie spektrum modeli różniących się stopniem wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne oraz wyglądem.

Zobacz również:

Apple Silicon Case

Etui Apple Silicone Case to klasyczna propozycja od Apple. Pokrowiec kosztuje ponad 200 zł i dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych. Wykonano go z silikonu. Rozwiązanie ma to swoje zalety i wady. Do plusów można zaliczyć bardzo dobrą przyczepność powierzchni, która poprawia chwyt. Niestety minusem są trudności we włożeniu telefonu z futerałem do kieszeni.

Jakie etui do iPhone 14/14 Plus/14 Pro/14 Pro Max? Sprawdź, które jest najlepsze

Fot. Apple

Oryginalny pokrowiec firmy Apple posiada rant ochronny na ekran i wyspę z aparatami, a także wbudowane magnesy, które zapewniają lepszą łączność z urządzaniem oraz akcesoriami kompatybilnymi z systemem MagSafe. Na pleckach znajdziemy również logo Apple. Umieszczono je centralnie pod logiem znajdującym się na obudowie telefonu.

Spigen Liquid Crystal

Etui Spigen Liquid Crystal to uniwersalne etui, które zachowuje oryginalny wygląd urządzenia przy jednoczesnej ochronie przed uszkodzeniami i zarysowaniami. Całość wykonano z termoplastycznego poliuretanu.

Jakie etui do iPhone 14/14 Plus/14 Pro/14 Pro Max? Sprawdź, które jest najlepsze

Fot. Spigen

Pokrowiec wyposażono w autorską technologię Air Cushion. Na rogach umieszczono specjalne poduszki powietrzne, które minimalizują skutki upadku telefonu na twarde powierzchnie. Producent nie zapomniał o wystającym rancie ochronnym przy wyspie z aparatami oraz ekranie. Wewnętrzna strona futerału pokryta została niewielkimi wypustkami, które eliminują ryzyko przywierania do telefonu.

Nillkin Camshield Armor Case

Etui Nillkin Camshield Pro Armor Case charakteryzuje się obecnością fizycznej osłony na aparat główny. To dobre rozwiązanie, które pozwala zwiększyć poziom prywatności oraz dodatkowo zabezpieczyć wyspę z obiektywami.

Jakie etui do iPhone 14/14 Plus/14 Pro/14 Pro Max? Sprawdź, które jest najlepsze

Fot. Nillkin

Etui wykonano z wysokiej jakości materiału PC oraz termoplastycznego poliuretanu. Na pleckach poza osłonką aparatu znajdziemy subtelny wzór, który nadaje etui indywidualnego charakteru i pozwala polepszyć chwyt. Pokrowiec posiada dodatkowe wypustki na rogach urządzenia. Ramkę wykonano z antypoślizgowego materiału. Etui pozwala na łatwy dostęp do wszystkich portów i przycisków.

Speck Presidio Perfect Clear

Etui Speck Presidio Perfect Clear reprezentuje pokrowce z segmentu premium. Jest to wysokiej klasy etui typu clear case. Czym różni się od ponad dwukrotnie tańszych odpowiedników.

Jakie etui do iPhone 14/14 Plus/14 Pro/14 Pro Max? Sprawdź, które jest najlepsze

Fot. Speck

Producent wykorzystał autorską powłokę Perfect-Clear. Powoduje ona, że pokrowiec nie żółknie a na dodatek nie zbira docisków palców. Na pokładzie znajdziemy również technologię IMPACTIUM, która dba o odpowiednie zabezpieczenie naszego telefonu przed uszkodzeniami.

Etui wykonano z poliwęglanu oraz warstwy wewnętrznej IMPACTIUM. Połączenie twardego i miękkiego tworzywa pozytywnie wpływa na wytrzymałość oraz stabilność konstrukcji. Całość pokryto powłoką antybakteryjną Microban, która zapewnia redukcję bakterii na powierzchni etui o 99%. Speck Presidio Perfect Clear posiada również ranty zabezpieczające wyspę z aparatami oraz wyświetlacz.

Spigen Thin Fit

Etui Spigen Thin Fit dla iPhone'a 14 to cienkie etui, które ma zapewnić podstawową ochronę przed zarysowaniami oraz niewielkimi upadkami. Futerał wykonano z wytrzymałego poliwęglanu połączonego z termopoliuretanem. Powierzchnia pokrowca posiada specjalną strukturę, która minimalizuje ryzyko zarysowań oraz zabrudzeń. Pokrowiec chroni plecki urządzenia, tył oraz boki obudowy.

Jakie etui do iPhone 14/14 Plus/14 Pro/14 Pro Max? Sprawdź, które jest najlepsze

Fot. Spigen

Etui z serii Thin Fit dostępne jest w kilku wersjach kolorystycznych. Lekko uniesione krawędzie zabezpieczają ekran przez zarysowaniami i pęknięciem podczas upadku. Pokrowiec posiada również wypustki chroniące wyspę z aparatami. Spigen Thin Fit nie zabezpieczy urządzenia podczas upadków z dużej wysokości. Z drugiej strony jest to cena jaką trzeba zapłacić za bardzo cienkie etui.

Nillkin Super Frosted Shield Pro

Etui Nillkin Super Frosted Shield Pro to przystępne cenowo etui typu hardcase. Wykonano je z twardego poliwęglanu (na pleckach) oraz termoplastycznego poliuretanu (na ramce).

Jakie etui do iPhone 14/14 Plus/14 Pro/14 Pro Max? Sprawdź, które jest najlepsze

Fot. Nillkin

Pokrowiec posiada charakterystyczną strukturę na pleckach. Dzięki niej uzyskujemy pewniejszy chwyt i minimalizujemy ryzyko upuszczenia telefonu. Nietypowe wykończenie powoduje, że pokrowiec nie zbiera odcisków palców. Projektując etui Nillkin Frosted Shield Pro producent zadbał o odpowiednie zabezpieczenie obudowy obiektywów i pełen dostęp do portów, przycisków i głośników. Pokrowiec dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych.

Puro 0.3 Nude

Puro Nude 0,3 to etui dla osób, które nie przepadają za wszelkiego rodzaju akcesoriami ochronnymi, ale jednocześnie chcą zabezpieczyć swoje urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jak sama nazwa wskazuje grubość pokrowca wynosi zaledwie 0,3 mm. Oznacza to, że rozwiązanie zabezpiecza telefon przed zarysowaniami oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia uszkodzeń po upadku.

Jakie etui do iPhone 14/14 Plus/14 Pro/14 Pro Max? Sprawdź, które jest najlepsze

Fot. Puro

Etui firmy Puro nie ingeruje w wygląd zewnętrzny telefonu. Wewnątrz pokrowca umieszczono kropkowaną strukturę, która minimalizuje ryzyko przywierania futerału do obudowy urządzenia. Puro Nude 0,3 posiada zintegrowane osłony wszystkich przycisków. Jednocześnie etui pozwala na łatwy dostęp do wszystkich portów, głośników i mikrofonów. Futerał wykonano z mieszanki silikonu, gumy oraz TPU. Taki skład ma zapobiegać żółknięciu pod wpływem promieni słonecznych.

Aktualizacja: 19 stycznia 2023 14:14
Aktualizacja: 22 grudnia 2022 12:20
Aktualizacja: 23 listopada 2022 09:55