Jakie iPhone 3G robi zdjęcia? Ano takie sobie...

Więcej zdjęć znajdziesz w materiale "iPhone 3G? Wady i zalety najmłodszego dziecka Apple" data-status="http://www.pcworld.pl/news/163767_6.html">Recenzja: czy warto kupić iPhone 3G? Wady i zalety najmłodszego dziecka Apple". Fotografie robione przez iPhone możesz też porównać z tymi, które produkuje jego główny konkurent - HTC Touch Diamond.

=== Poniżej znajduje się oryginalny wpis ===

Jestem gdzieś w środku prac nad artykułem o iPhone 3G. Wczoraj odebrałem swoje dzieciątko (czytaj: ukochany samochód :) od mechanika, dziś planuję jeździć po okolicy i pstrykać zdjęcia. Na razie strzeliłem dwie, z przypadkowego bloku, bo akurat wejście na klatkę było otwarte.

Poniżej zamieszczam fotografie zrobione za pomocą Samsunga SGH-i600 (1,3 Mp), iPhone'a 3G (2 Mp) i Nokii N80 (3 Mp). Zdjęcia wyszły... dziwne. O ile w wypadku Samsunga i Nokii wystarczył jeden strzał, o tyle z iPhone pstrykałem, pstrykałem, pstrykałem - za każdym razem wychodziło tak samo, dziwnie nieostro, więc wziąłem pierwsze dwa, które wydawały mi się najlepsze. Ale na razie to tylko przymiarka do eksperymentu, nie decydujcie się na zakup ani nie rezygnujcie z zakupu po obejrzeniu kilku fotek. :)

UWAGA: fotografie widoczne w blogu zostały przeskalowane w dół. Po kliknięciu w nie załadują się Wam wersje oryginalne, z zachowanym EXIF. Są całkiem spore, więc na wolnym łączu ich pobranie może zabrać chwilę.

Widok z okna na ulicę (Nokia N80)

Widok z okna na ulicę (Nokia N80)

Widok z okna na ulicę (iPhone 3G; nie wiem, na co aparat złapał ostrość, lepszych zdjęć nie byłem w  stanie zrobić)

Widok z okna na ulicę (iPhone 3G; nie wiem, na co aparat złapał ostrość, lepszych zdjęć nie byłem w stanie zrobić)

Widok z okna na ulicę (Samsung SGH-i600)

Widok z okna na ulicę (Samsung SGH-i600)

Widok w dal (Nokia N80)

Widok w dal (Nokia N80)

Widok w dal (iPhone 3G)

Widok w dal (iPhone 3G)

Widok w dal (Samsung SGH-i600)

Widok w dal (Samsung SGH-i600)

Kiedy patrzę na zdjęcia zrobione za pomocą iPhone 3G, dochodzę do wniosku, że albo optyka jest bardzo niskiej jakości, albo wyjątkowo mocno trzęsą mi się ręce, albo chodziło o udawaną głębię ostrości.

Nawet przyszedł mi do głowy taki żart, że niby już niedługo na Naszej-klasie popularne stanie się zdanie "Przepraszam za nieostre zdjęcia, ale robiłem(-am) je iPhone 3G" :)