Jakim typem gracza jesteś? Teraz możesz to łatwo określić!

Firma analityczna Jon Peddie Research przeprowadziła badania, na podstawie których podzielała graczy PC na cztery kategorie - gracza przypadkowego, masowego, entuzjastę i ekstremalnego entuzjastę. Sprawdź, do której z nich zaliczasz się Ty.

Analitycy z Jon Peddie Research twierdzą, że to do jakiej grupy przynależymy, zależy przede wszystkim od rodzaju gier, w które gramy oraz czasu jaki temu poświęcamy. Firma opierając się na przeprowadzonych przez siebie badaniach, podzieliła graczy na cztery kategorie.

1. Gracz "ekstremalny entuzjasta"

Gra on intensywnie w gry typu FPS (First-person shooter) i symulatory lotów. Posiada najpotężniejszy komputer, którego "serce" stanowi high-endowa karta graficzna współpracująca z 24-30-calowym monitorem. Uczestniczy również w różnych turniejach oraz imprezach LAN Party. Niekiedy gra także dla pieniędzy.

Zobacz również:

  • Pomysł na prezent świąteczny dla gracza? Upgrade komputera!

"Ekstremalni entuzjaści" są również często określani jako "gracze hardkorowi" lub "gracze profesjonalni". Dla swojego hobby poświęcają od trzech do dziesięciu godzin dziennie.

2. Gracz "entuzjasta"

Gra w te same gry co jego bardziej zapalony kolega, jak również w gry RPG (role-playing game), sportowe, bijatyki i wyścigowe. Posiada bardzo dobry komputer korzystający z najnowszej kart graficznej lub (częściej) karty poprzedniej generacji. Dysponuje 19-24-calowym monitorem i gra od 10 do 20 godzin tygodniowo.

3. Gracz "masowy"

Niekiedy gra w gry typu FPS i RPG, jak też gry sportowe. Najczęściej jednak decyduje się na strategie, gry przygodowe oraz różne gry z gatunku Sim. Posiada komputer średniej klasy, ze średniej klasy grafiką oraz 17-19-calowy monitor. Grom poświęca zaś od jednej do dziesięciu godzin tygodniowo.

4. Gracz "przypadkowy"

Tego typu gracz najczęściej gra on-line w różne strategie, proste przygodówki oraz proste gry z gatunku SIM takie jak np. Farmville. Jego komputer jest w najlepszym razie średniej klasy, natomiast karta graficzna to jakiś model z segmentu mainstream (popularny) lub entry-level (podstawowy). Monitor ma zwykle od 17 do 19 cali, natomiast poświęcany grom czas to 1-2 godziny tygodniowo.