Jakim typem gracza jesteś? Teraz możesz to łatwo określić!

Firma analityczna Jon Peddie Research przeprowadziła badania, na podstawie których podzielała graczy PC na cztery kategorie - gracza przypadkowego, masowego, entuzjastę i ekstremalnego entuzjastę. Sprawdź, do której z nich zaliczasz się Ty.

Analitycy z Jon Peddie Research twierdzą, że to do jakiej grupy przynależymy, zależy przede wszystkim od rodzaju gier, w które gramy oraz czasu jaki temu poświęcamy. Firma opierając się na przeprowadzonych przez siebie badaniach, podzieliła graczy na cztery kategorie.

1. Gracz "ekstremalny entuzjasta"

Gra on intensywnie w gry typu FPS (First-person shooter) i symulatory lotów. Posiada najpotężniejszy komputer, którego "serce" stanowi high-endowa karta graficzna współpracująca z 24-30-calowym monitorem. Uczestniczy również w różnych turniejach oraz imprezach LAN Party. Niekiedy gra także dla pieniędzy.

Zobacz również:

  • To może być najlepszy prezent świąteczny dla gracza w tym sezonie. 2 razy więcej za 2 razy mniej

"Ekstremalni entuzjaści" są również często określani jako "gracze hardkorowi" lub "gracze profesjonalni". Dla swojego hobby poświęcają od trzech do dziesięciu godzin dziennie.

2. Gracz "entuzjasta"

Gra w te same gry co jego bardziej zapalony kolega, jak również w gry RPG (role-playing game), sportowe, bijatyki i wyścigowe. Posiada bardzo dobry komputer korzystający z najnowszej kart graficznej lub (częściej) karty poprzedniej generacji. Dysponuje 19-24-calowym monitorem i gra od 10 do 20 godzin tygodniowo.

3. Gracz "masowy"

Niekiedy gra w gry typu FPS i RPG, jak też gry sportowe. Najczęściej jednak decyduje się na strategie, gry przygodowe oraz różne gry z gatunku Sim. Posiada komputer średniej klasy, ze średniej klasy grafiką oraz 17-19-calowy monitor. Grom poświęca zaś od jednej do dziesięciu godzin tygodniowo.

4. Gracz "przypadkowy"

Tego typu gracz najczęściej gra on-line w różne strategie, proste przygodówki oraz proste gry z gatunku SIM takie jak np. Farmville. Jego komputer jest w najlepszym razie średniej klasy, natomiast karta graficzna to jakiś model z segmentu mainstream (popularny) lub entry-level (podstawowy). Monitor ma zwykle od 17 do 19 cali, natomiast poświęcany grom czas to 1-2 godziny tygodniowo.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: