Jalbum - kolejna wersja

W nowym wydaniu 6.5.3 bezpłatnego narzędzia do tworzenia galerii zdjęć, znalazły się usprawnienia związane z działaniem programu. Aplikacja uruchamia się w systemie Windows, Linux oraz Mac OS X.

Jalbum to darmowe narzędzie do szybkiego tworzenia internetowych galerii zdjęć. Automatycznie tworzy miniaturki zdjęć i zapisuje przygotowany projekt jako dokument HTML lub prezentację typu "Slideshow'. Samo tworzenie galerii jest oparte na technologii przeciągnij i upuść, przy wykorzystaniu przygotowanych szablonów (wersja dla początkujących użytkowników) lub indywidualnego projektowania wyglądu galerii (zaawansowani użytkownicy).

Źródłem obrazów może być zarówno dysk twardy, płyta CD jak i aparat cyfrowy podłączony do komputera (w tym przypadku istnieje możliwość uzyskania dodatkowych informacji o ustawieniach aparatu w czasie wykonywania danego zdjęcia). Program wymaga instalacji oprogramowania Java Runtime firmy Sun.

Pobierz wersję dla Windows, Linux, Mac OS X

W nowej wersji usunięto problem z niestandardowymi metadanymi plików JPEG, które mogły spowodować błędy aplikacji oraz wprowadzono drobne poprawki w interfejsie użytkownika. Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.