James Bond w rękach Amazonu. MGM przejęte za ogromną kwotę

Amazon cały czas stara się przyciągnąć jeszcze więcej widzów do swojej platformy Amazon Prime Video. Przejęcie takiego giganta jakim jest MGM może mu w tym skutecznie pomóc.

Jeszcze niedawno sprawa kupna MGM przez Amazona była tematem plotek. Teraz już oficjalnie można powiedzieć, że doszło do transakcji i Metro-Goldwyn-Meyer należy do Amazona wraz z całą biblioteką filmów oraz seriali. A mówimy tutaj o dużych liczbach, ponieważ wytwórnia ma w swoim portfolio 4 tysiące produkcji i około 17 tysięcy godzin seriali i programów telewizyjnych.

O dużych liczbach możemy także mówić w kontekście kwoty, jaką Amazon zapłacił za MGM. W grę wchodzi prawie 9 miliardów dolarów. Amazon wydaje ogromne pieniądze na poszerzenie oferty swojej platformy i to wcale nie dziwi, ponieważ konkuruje z takimi gigantami jak Netflix czy Disney Plus.

Wśród wielu produkcji, MGM ma w swojej bibliotece takie hity jak filmy z Jamesem Bondem czy serię Rocky. Obecnie skupia się na kontynuacji projektów, które zostały już rozpoczęte, a mowa tutaj m.in. o nowej produkcji z agentem 007, czyli "No Time To Die", który ma się pojawić jeszcze w tym roku.

Mike Hopkins, wiceprezes Amazon Prime Video, powiedział w komunikacie:

Prawdziwą wartością tej transakcji jest skarbnica własności intelektualnej w obszernym katalogu, którą możemy zmienić i rozwinąć wraz z utalentowanym zespołem MGM. Jest to bardzo ekscytujące i daje wiele możliwości do opowiadania wysokiej jakości historii.

Trzeba także zaznaczyć, że nie jest powiedziane, iż od razu po transakcji wszystkie największe hity znikną z innych platform streamingowych i trafią do Amazon Prime Video. Musimy pamiętać, że takie tytuły jak Creed, Rocky czy Opowieści Podręcznej są obecnie dostępne chociażby w HBO GO. Szefostwo Amazona nie komentuje na razie jak będzie wyglądała biblioteka Prime Video po sfinalizowaniu umowy.