Jamicon 3VAAV

Płyty Jamicon lokują się w kategorii produktów ekonomicznych, czyli o dobrym stosunku ceny do jakości.

Płyty Jamicon lokują się w kategorii produktów ekonomicznych, czyli o dobrym stosunku ceny do jakości.

Model 3VAAV przeznaczony jest do procesorów Intel Pentium III (FC-PGA), Intel Celeron oraz VIA Cyrix. Płyta oparta jest na chipsecie VIA Apollo Pro 133. 3VAAV ma 3 gniazda pamięci, złącze AGP, 4 złącza PCI i, uwaga, 2 stare jak świat złącza ISA. Dodatkowo płyta wyposażona jest w złącze AMR i ma zintegrowaną kartę dźwiękową (AC 97). Chipset Apollo Pro 133 nie wzbudza już szalonego entuzjazmu swoimi możliwościami. Obsługuje tryby ATA/66 (ale nie ATA/100) oraz AGP 2X (lecz nie 4X) oraz pamięci 100/133 MHz. Jednak większość użytkowników powinna być w zupełności usatysfakcjonowana możliwościami płyty.

Jamicon 3VAAV
Układ elementów na płycie jest przemyślany i sensowny. Można co prawda zastanawiać się, czy złącze zasilania płyty powinno leżeć tak blisko gniazd pamięci. Instalacja płyty odbywa się bez problemów. Wyniki testów nie wypadły rewelacyjnie, pod względem wydajności płyta lokuje się w dolnym przedziale płyt opartych na tym samym chipsecie.

Należy wspomnieć, że płyta sprzedawana jest w raz z instrukcją w języku polskim, w której przejrzyście opisano instalację płyty i opcje BIOS-u. Szkoda tylko, że zdarzają się drobne pomyłki, np. mostek północny na schemacie płyty opisany jest jako 82C694X, czyli... VIA Apollo Pro 133A.