Japończycy kupili już 10 milionów DS-ów

Nintendo ogłosiło, że japoński rynek, w ciągu zaledwie 20 miesięcy, pochłonął już ponad 10 milionów handheldów DS. Tym samym, jak z dumą oznajmiła firma, urządzenie jest najszybciej sprzedającą się konsolą w historii branży.

Japończycy kupili już 10 milionów DS-ów
Co zadecydowało o fenomenalnym sukcesie DS-a? Jednym z głównych elementów była na pewno bardzo bogata biblioteka gier przeznaczonych na konsolę.

Wystarczy powiedzieć, że aż dziesięć otrzymało status platynowy. Do tego dochodzi jeszcze świetna seria "Touch Generation" oraz wspaniałe hity jak Nintendogs czy Brain Age.

Sprzedaż DS-a znacznie poprawiła też premiera odświeżonej, mniejszej i poręczniejszej wersji konsolki - DS Lite. Od jej rynkowego debiutu w marcu tego roku, znalazła już 2 miliony nabywców.

Łączna sprzedaż urządzeń wyniosła już ponad 20 milionów egzemplarzy. Tym samym, stały się głównym źródłem dochodów japońskiej firmy.

Popyt nie maleje. Firma ogłosiła, że przewidywana, światowa sprzedaż DS-ów w tym roku fiskalnym wyniesie 17 milionów. Poprzednie plany zakładały, że do rąk klientów trafi 16 milionów konsolek... Czy Wii odniesie podobny sukces?