Japończycy wolą Blu-ray

O tym, że Japończycy lubują się w nowinkach technicznych, wie każdy - właśnie mamy tego kolejny dowód. Ze statystyk przedstawionych przez japoński oddział serwisu Amazon.com dowiadujemy się, że w kraju tym niektóre filmy sprzedają się już lepiej na Blu-ray niż na DVD.

Statystyki te przytacza serwis AfterDawn.com - wynika z nich, że w pierwszej połowie 2008 r. w japońskim Amazonie najlepiej sprzedającą się pozycją z sekcji "Filmy" był trzypłytowy box "Resident Evil Trilogy", wydany na Blu-ray. Dokładnych danych nie podano, przedstawiciele Amazona zapewniają jednak, że przewaga tego tytułu nad kolejną pozycją na liście była znaczna. Serwis podaje też, że w Kraju Kwitnącej Wiśni coraz częściej wydania Blu-ray sprzedają się znacznie lepiej niż DVD - szczególnie dotyczy to widowiskowych filmów akcji.

Warto wspomnieć, że w ostatnim czasie pojawiły się dwa raporty, sugerujące, iż format Blu-ray popularyzuje się obecnie szybciej, niż robił to standard DVD 12 lat temu (gdy obsługujące go urządzenia zaczęły trafiać na rynek) - pisaliśmy o tym w tekstach "Blu-ray: w Europie startuje szybciej niż DVD?" oraz "Blu-ray popularyzuje się szybciej niż DVD?".