Japonia: Sharp zamyka fabryki, a Sony idzie w jego ślady - koncerny mają problem z dostawami energii

Japońscy producenci telewizorów mają poważne problemy z dostawami energii elektrycznej. W tamtym tygodniu swoje fabryki zamknął Sharp. Teraz wygląda na to, że w ślady japońskiego koncernu pójdzie inny producent telewizorów - Sony.

Sony Sharp

Sony zamknie fabryki na 2 tygodnie?

Sony właśnie poinformowało, że rozważa zamknięcie fabryk w Japonii na 2 tygodnie ze względu na braki w dostawach energii elektrycznej, co spowodowane zostało oczywiście tegorocznym gigantycznym trzęsieniem ziemi i wielkiej fali tsunami z 11 marca oraz w efekcie wyłączeniu z użytku niektórych elektrowni jądrowych.

Japoński rząd apeluje, japońskie koncerny wstrzymują produkcję

W poprzednim tygodniu japoński rząd zaapelował do wielkich japońskich koncernów, by zredukowały swoje zapotrzebowanie na energię. Toyota już zawiesiła produkcję w większości swoich japońskich fabryk, A Honda i Nissan zostały zmuszone do zmniejszenia produkcji w swoich fabrykach. Sharp wstrzymał produkcję dużych wyświetlaczy LCD do telewizorów w swoich fabrykach - m.in w słynnej Sakai, znajdującej się w Osace. Przerwa w produkcji dużych ekranów Sharpa potrwa przynajmniej miesiąc.

Telewizory będą droższe w 2011 roku?

Co to oznacza? Możliwe, że niedługo zdrożeją duże . Dopóki Japończycy nie wrócą do pełnych mocy produkcyjnych, to raczej nie mamy co liczyć na promocje cenowe. Skoro telewizory maja być droższe, to może warto zerknąć z ciekawości na projektory kinowe dostępne na rynku.

Fabryka Sakai

Fabryka Sakai

Źródło: whathifi.com