Japonia: Sharp zamyka fabryki, a Sony idzie w jego ślady - koncerny mają problem z dostawami energii

Japońscy producenci telewizorów mają poważne problemy z dostawami energii elektrycznej. W tamtym tygodniu swoje fabryki zamknął Sharp. Teraz wygląda na to, że w ślady japońskiego koncernu pójdzie inny producent telewizorów - Sony.

Sony Sharp

Sony zamknie fabryki na 2 tygodnie?

Sony właśnie poinformowało, że rozważa zamknięcie fabryk w Japonii na 2 tygodnie ze względu na braki w dostawach energii elektrycznej, co spowodowane zostało oczywiście tegorocznym gigantycznym trzęsieniem ziemi i wielkiej fali tsunami z 11 marca oraz w efekcie wyłączeniu z użytku niektórych elektrowni jądrowych.

Japoński rząd apeluje, japońskie koncerny wstrzymują produkcję

W poprzednim tygodniu japoński rząd zaapelował do wielkich japońskich koncernów, by zredukowały swoje zapotrzebowanie na energię. Toyota już zawiesiła produkcję w większości swoich japońskich fabryk, A Honda i Nissan zostały zmuszone do zmniejszenia produkcji w swoich fabrykach. Sharp wstrzymał produkcję dużych wyświetlaczy LCD do telewizorów w swoich fabrykach - m.in w słynnej Sakai, znajdującej się w Osace. Przerwa w produkcji dużych ekranów Sharpa potrwa przynajmniej miesiąc.

Zobacz również:

  • PS5 najlepszą konsolą w historii? Sony z niezwykłym osiągnięciem
  • Sharp prezentuje nową linię telewizorów bezramkowych
  • Marvel – premiery w 2021 roku. Co nas czeka? [Aktualizacja 21.07.2021r.]

Telewizory będą droższe w 2011 roku?

Co to oznacza? Możliwe, że niedługo zdrożeją duże telewizory. Dopóki Japończycy nie wrócą do pełnych mocy produkcyjnych, to raczej nie mamy co liczyć na promocje cenowe. Skoro telewizory maja być droższe, to może warto zerknąć z ciekawości na projektory kinowe dostępne na rynku.

Japonia: Sharp zamyka fabryki, a Sony idzie w jego ślady - koncerny mają problem z dostawami energii

Fabryka Sakai

Źródło: whathifi.com