Japonia liderem cyberataków

W swoim ostatnim raporcie przedstawiciele sieci Akamai poinformowali, że w drugim kwartale b.r. liczba cyberataków w Japonii stanowiła blisko 30% ogólnej liczby tego typu wydarzeń na całym świecie.

Ataki typu DoS (denial-of-service), włamania na strony WWW czy próby przejęcia serwerów DNS to najczęstsze typy zdarzeń. Na drugim miejscu w 'rankingu' cyberataków znalazły się Stany Zjednoczone (21,5%), a na trzecim Chiny (16,8%). Wyniki zebrano z ponad 30 tysięcy serwerów znajdujących się w 139 krajach.

W porównaniu z danymi za pierwszy kwartał, procent cyberataków w Japonii drastycznie się zwiększył z 3,6 do aż 30%. Analitycy nie są pewni z czego wynika tak ogromny wzrost, jednak nie wiążą tego z dostępnością szerokopasmowego Internetu. Japonia (zaraz za Koreą Południową i Szwecją) jest trzecim krajem na świecie, jeśli chodzi o prędkość dostępu do Internetu.

W raporcie pojawia się również ranking krajów z największą liczbą szybkich łącz internetowych (5 Mb/s i więcej). Pierwsze miejsce zajmuje Korea Południowa (64%), później Japonia (52%), zaś za nią Hong Kong (39%). W kategorii największej liczby łącz szerokopasmowych na 100 mieszkańców prowadzi Dania z wynikiem 35,1%.


Zobacz również