Japonia zbuduje nowe Tokio - pierwsze zapasowe miasto na świecie

Okazuje się, że na zapas robimy nie tylko nasze dane w komputerach, ale także całe miasta. Japonia wpadła na pomysł rodem z fantastyki naukowej - zamierza zbudować zapasowe Tokio na wypadek zniszczenia stolicy.

Tokio

Japonia wyciąga wnioski z tegorocznego wielkiego trzęsienia ziemi. I to w zaskakujący sposób...

IRTBBC - zapasowa stolica Japonii

Nowe miasto, które ma zostać zbudowane w Japonii, zyskało nazwę IRTBBC czyli Integrated Resort, Tourism, Business and Backup City. Zastąpi ono obecną stolicę Japonii, w razie gdyby Tokio zostało zniszczone przez np. trzęsienie ziemi. Miasto zapasowe powstanie 300 mil na Zachód od obecnego Tokio i będzie się mieścić na 1236 akrach - blisko lotniska Itami.

Japonia zbuduje nowe Tokio - pierwsze zapasowe miasto na świecie

Neony w Tokio

Najwyższa wieża na świecie w zapasowym Tokio

IRTBBC będzie spełniać wszystkie ważne funkcje stolicy - powstaną tam dokładne duplikaty budynków parlamentu, ministerstw, a także kompleksy biurowe, kasyna, parki. W zapasowym Tokio znajdzie się też najwyższa wieża na świecie, która będzie mierzyć 652 metrów. Miasto będzie miało 50 tys. rezydentów oraz 200 tys. robotników ściągniętych z Osaki (leży najbliżej IRTBBC).

Japonia to kraj rodem z SF

Zawsze doceniałem Japończyków za ich odwagę i wizjonerstwo. Bądź co bądź tam roboty są już na porządku dziennym... A co Wy myślicie o idei zapasowej stolicy?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: