Japonki nie lubią Sony PSP

Firma Net Asia przygotowała raport nt. japońskiego rynku przenośnych konsoli do gier. Dowiadujemy się z niego m.in., że mężczyźni stawiają na Sony PSP, natomiast kobiety zdecydowanie częściej wybierają Nintendo DS Lite.

Badania przeprowadzone zostały na grupie 401 młodych osób (w wieku od 15 do 29 lat). Otrzymane wyniki jednoznacznie wskazują na różnicę pomiędzy mężczyznami i kobietami w preferencjach odnośnie przenośnych konsoli do gier. Ci pierwsi wybierają Sony PlayStation Portable (42%) stawiając na drugim miejscu Nintendo DS Lite (30,3 %) oraz na trzecim - Nintendo DS (16,8%).

Panie z kolei zdecydowanie wybierają Nintendo DS Lite (52,2%) i Nintendo DS (27,4%) odstawiając na boczny tor przenośny sprzęt Sony (niespełna 9% przyznało, że z niego korzysta). Ankieterzy zadali również kilka innych pytań, z których wynika, że 36% badanych używa konsoli raz w tygodniu (najwięcej - 28,9% - spędza przy niej 1 godzinę), natomiast aż 81,5% korzysta z niej w swoim pokoju (14,2% - w pociągu).

Z badań jednoznacznie wynika, że konsola Sony zupełnie nie przypadła do gustu piękniejszej części japońskiego społeczeństwa.

Źródło: Techon.nikkeibp.co.jp.


Zobacz również