Japońska gejsza zawsze posłuszna i interaktywna

To znaczna modyfikacja rzeczywistości gdy obrazy z komputera i świat realny łączą się. Jednak dla japońskich otaku, czyli geeków, stało się to kolejnym sposobem na interakcję z... wirtualną dziewczyną.

System pochodzi od Geisha Tokyo Entertainment i posiada kamerę internetową rozpoznającą dwuwymiarowy kod paskowy na małej kostce. Gdy kamera zobaczy kostkę, cyfrowa postać pojawia się na ekranie. Zostaw ją samą, a będzie się nudzić. Usiądzie lub jeśli będziemy mieli szczęście - posprząta pulpit.

Dostawiamy inną zakodowaną kostkę w pobliże i możemy wejść w interakcję z postacią. Można ją trącić i zezłościć na kilka sposobów. Nawet rozebrać do skąpego bikini. Będzie narzekać na takie nadużycie ale nadal będzie posłuszna. Jeśli będziemy mieli wyrzuty sumienia możemy dać jej prezent dzięki kolejnej kostce. Dziewczynka będzie uradowana widząc podarunek, a na pewno będzie się przymilać jeśli dostanie swojego ukochanego miśka.

Uważacie, że to pomysł, który należy potraktować z przymrużeniem oka? Pomyślcie o tym : pracownikami firmy są głównie z absolwenci Uniwersytetu Tokijskiego - najlepszej japońskiej uczelni. To oprogramowanie służy głównie do zbadania rynku i dopracowywania technologii zanim projekt wejdzie na szerokie wody rozrywki korzystając z takiej formy rzeczywistości.

W Japonii Alicja pojawi się na rynku w październiku. Firma planuje sprzedaż oprogramowania również na szerszych rynkach włączając w to także USA i Chiny.

Więcej w materiale wideo.