Japońska "grafika" z GeForce HDTV

Jeszcze w tym miesiącu japońska firma IO Data wprowadzi na rynek nową kartę graficzną - model GA-7600GSH2 - wyposażoną w technologię High-bandwidth Digital Content Protection. Co ciekawe, obsługą HDCP zajmuje się sam układ nVidia GeForce 7600 GS.

Nowa karta graficzna bazująca na układzie nVidia GeForce 7600 GS z pewnością zainteresuje osoby ceniące sobie ciszę, gdyż jest chłodzona pasywnie. Wyposażona została w obsługę systemu zabezpieczeń przed kopiowaniem HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection), który jest wymagany podczas oglądania programów HDTV oraz filmów HD zapisanych na płytach HD DVD lub Blu-ray. Zgodnie ze specyfikacją technologii, karty jej nie wspierające będą "ucinały" sygnał z rozdzielczości 1080p do 540p. Co ciekawe, obsługę HDCP zapewnia najprawdopodobniej sam układ GeForce 7600 GS zwany przez przedstawicieli IO Data "GeForce 7600 GS HDTV".

Japońska "grafika" z GeForce HDTV

I O Data GA-7600GSH2

Ponadto do dyspozycji użytkownika oddano jedno wyjście DVI (z obsługą HDCP), jedno S-Video, jedno VGA, 256 MB pamięci DDR2 pracującej z taktowaniem 800 MHz (efektywnie) i współpracującej z 128-bitową szyną oraz rdzeń pracujący z częstotliwością 400 MHz.

Nowa karta powinna się pojawić na rynku japońskim w połowie miesiąca w cenie 205 dolarów. Niestety nie wiadomo kiedy pojawi się na rynku europejskim.