Japońska wojna

Ukończono prace nad grą strategiczną Shogun: Total War.

Nadal trwa znakomita passa dla strategii czasu rzeczywistego. Na rynku pojawia się coraz więcej nowych tytułów z tego gatunku, przeważająca część to produkcje bardzo dobre jakościowo. Już niebawem do tego grona dołączy także Shogun: Total War autorstwa Electronic Arts.

Gra oferuje nam wycieczkę w przeszłość, a dokładnie do ogarniętej wojną domową, średniowiecznej Japonii. Pomiędzy kilkoma stronnictwami dowodzonymi przez shogunów toczy się zaciekła walka - gracz musi wybrać jeden ze zwaśnionych obozów i poprowadzić go do zwycięstwa. Rozgrywka ma postać ogromnej kampanii podzielonej na kilkadziesiąt mniejszych scenariuszy, pomiędzy którymi pojawiają się mistrzowsko wykonane sekwencje animowane o łącznej długości 20 minut. Mimo, iż istotą gry są epickie bitwy z udziałem setek jednostek, to występują w niej także wątki ekonomiczne. Warto też zwrócić uwagę na przepiękną oprawę graficzną oraz dopracowane efekty dźwiękowe i znakomicie pasującą do klimatu orientalną muzykę.

Według informacji pochodzących od producenta, Shogun: Total War został już ukończony, a w sprzedaży pojawi się najprawdopodobniej w połowie czerwca 2000 roku.


Zobacz również