Japoński LCD TV wzorowany na... kimono

Japońska firma Nakamichi zaprezentowała nową serię telewizorów LCD o nazwie KIMONO. Urządzenia charakteryzują się ciekawym wyglądem, zainspirowanym (jak się można było domyślić z nazwy) przez tradycyjny strój japoński.

KIMONO to oznaczenie nowej serii telewizorów, składającej się z dwóch modeli różniących się przekątną wyświetlacza. Mniejszy dysponuje 42-calowym ekranem, natomiast model większy może się pochwalić panelem o przekątnej wynoszącej 47 cali. Urządzenia wyróżniają się od innych dostępnych na rynku telewizorów przede wszystkim intrygującym wyglądem. Ich obudowa jest niesymetryczna z charakterystycznym wcięciem u dołu. Co ciekawe, inspiracją przy jej projektowaniu był tradycyjny ubiór japoński, czyli kimono (wcięcie ma przypominać zachodzące na siebie pod szyją części kimono).

Japoński LCD TV wzorowany na... kimono

Nakamichi KIMONO

Nowe telewizory to jednak nie tylko ciekawy design. Umożliwiają one wyświetlanie obrazu w pełnej rozdzielczości HD (720p, 1080i, 1080p), który widziany jest w poziomie i pionie pod maksymalnym kątem 178 stopni. Urządzenia oferują 6-kanałowy wzmacniacz umożliwiający podłączenie zewnętrznych głośników oraz dwa tunery - cyfrowy DVB-T (umożliwia odbiór cyfrowej telewizji naziemnej) i analogowy. To jednak nie wszystko, na co stać nowe wyświetlacze. Oddają one ponadto użytkownikowi do dyspozycji wbudowany napęd DVD, tuner FM, system dźwiękowy SRS TruSurround oraz czytnik kart pamięci (6 w 1). Wśród dostępnych złącz znalazło się USB 2.0 i HDMI.

Niestety nie wiadomo kiedy nowe telewizory pojawią się na rynku ani jaka będzie ich cena.

Strona producenta: Nakamichi.