Japoński fotel rodem z Robocopa 2 - zabezpieczy twój samochód przed złodziejami

Samochód, którego nie da się ukraść? Antywłamaniowe urządzenia namierzające oraz biometryczne stacyjki to dobry początek, ale co jeżeli komuś uda się wykraść nasze odciski palców i wyłączyć system GPS? Japończycy znaleźli jednak inny sposób na złodzieja.

Robocop 2

Japończycy z Advanced Institute of Industrial Technology w Tokio wymyślili nowy rodzaj fotela do samochodu, który rozpoznaje siadającą w nim osobę. Czujniki nacisku potrafią odczytywać dokładną wagę kierowcy. Nasze dane dotyczące wagi zostają zapisane w komputerze i działają wtedy jak kluczyki do naszego samochodu - zapobiegają więc przed niepowołanym użyciem naszego samochodu. System rozpoznaje kierowcę z bardzo dużą dokładnością (do 98 proc.).

Japoński fotel rodem z Robocopa 2 - zabezpieczy twój samochód przed złodziejami

Fotel Geekosystem

Schudłeś? Przytyłeś? Masz problem...

Japoński system budzi jednak pewne wątpliwości. A co jeżeli ktoś waży dokładnie tyle samo co my? Z drugiej strony, co się stanie, gdy będziemy mieli w kieszeniach coś ciężkiego. Co się stanie gdy przytyjemy lub zrucimy na wadze? Wtedy możemy mieć trudności z odpaleniem naszego auta.

Japoński fotel rodem z Robocopa 2 - zabezpieczy twój samochód przed złodziejami

Geekosystem

MagnaVolt w Robocop 2 - najlepszy system na złodzieja?

Najlepszy system antywłamaniowy wymyślono jednak w futurystycznym filmie Robocop 2 z 1990 roku tzw. system MagnaVolt czyli samochodowy fotel pod napięciem, który poraża złodzieja prądem. Japoński fotel nie to samo, ale to jednak krok w tym kierunku.

A Wy co myślicie o takich fotelach przeciwko złodziejom?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: