Japoński grafik dla każdego

Pixia 3.3b to darmowy, ale bardzo rozbudowany pakiet graficzny służący do edycji i retuszowania obrazów, napisany przez Isao Maruoka. Program dostępny jest w wersji angielskiej.

Program oferuje wiele narzędzi edycyjnych, w tym znane z bardziej zaawansowanych aplikacji maski i warstwy oraz konfigurowalne pędzle, pozwalające uzyskiwać oryginalne efekty. Jego możliwości można rozszerzyć przy użyciu wtyczek (tzw. plug-in). Obsługuje większość popularnych formatów plików graficznych. Praca z programem na początku wydaje się dość skomplikowana, ale dość szybko można się przyzwyczaić i opanować tę 'sztukę'.

Wszystkie narzędzia i opcje dostępne są z poziomu standardowego menu, jednak pasek zadań odbiega nieco od rozwiązań spotykanych w najpopularniejszych programach graficznych. Pod dużymi i kolorowymi ikonami znajdziemy jednak wszystkie potrzebne funkcje - operacje na plikach, cofnięcie i ponowienie czynności, narzędzia do zaznaczania, linijkę itp. Po prawej stronie dostępne są okna z paletą kolorów i dodatkowymi ustawieniami.

Więcej informacji dostępnych jest tutaj.


Zobacz również