Japoński system ERP rusza na Europę

Koncern Fujitsu wprowadza na rynek europejski własny system ERP przeznaczony dla małych i średnich firm sektora produkcyjnego. Stosowne porozumienie w tej sprawie zawarto w dniu 3 września br. Za marketing i sprzedaż oprogramowania PRO-NES w całej Europie odpowiadać będzie krakowska firma FQS Poland.

Na początku września firmy Fujitsu Kansai Systems Limited, Fujitsu Kyushu Systems Limited i FQS Poland zawarły porozumienie dotyczące rozpoczęcia sprzedaży systemu PRO-NES w Europie. Oprogramowanie zaprojektowane przez firmę Fujitsu Kansai Systems zawiera funkcjonalności m.in. z zakresu planowania, obsługi i kontroli działalności produkcyjnej i dystrybucyjnej. Integralną częścią systemu są również moduły finansowo-księgowe. Oprogramowanie obsługiwane w całości za pośrednictwem przeglądarki internetowej może być również rozszerzane o pakiety funkcjonalne przeznaczone pod kątem poszczególnych branż. Wedle informacji umieszczonych na witrynie producenta wynika, że predefiniowane zestawy funkcjonalności są skierowane m.in. dla małych i średnich firm produkcyjnych działających w sektorach: motoryzacyjnym, chemiczno-farmaceutycznym, elektronicznym, maszynowym oraz spożywczym.

Z systemu PRO-NES korzysta obecnie ponad ponad 1,4 tys. firm z całego świata. Większość wdrożeń zrealizowano w Japonii, Chinach oraz w Azji Południowo-Wschodniej. Przedstawiciele FQS Poland, spółki zależnej koncernu Fujitsu, zakładają, że za trzy lata system PRO-NES będzie funkcjonował przynajmniej w 100 europejskich firmach.

W serwisie ERPStandard.pl przeczytasz także:

Umoja, czyli coraz droższy system ERP dla ONZ

IFS kupił producenta narzędzi wspomagających projekty przemysłowe

Virtu: Bez ERP już się nie dało