Japońskie miasto przenosi całą stronę WWW na Facebooka

Takeo na wyspie Kiusiu to pierwsze japońskie miasto, które zdecydowało się zastąpić swoją stroną internetową przez profil na Facebooku.

Wpływy Facebooka rosną, skoro miasta takie jak Takeo decydują się na przeniesienie do portalu całości swoich stron internetowych.

Wpływy Facebooka rosną, skoro miasta takie jak Takeo decydują się na przeniesienie do portalu całości swoich stron internetowych.

Polecamy:

Zobacz też:

Facebook dość powolnie zdobywa użytkowników w Japonii. Choć niemal 100% mieszkańców posiada dostęp do Internetu, wielu internautów wybiera japońskie serwisy społecznościowe, z których można korzystać anonimowo, pod pseudonimem.

Administracja miasta Takeo początkowo chciała skorzystać z rodzimego serwisu "mixi", ale przez zbyt dużą anonimowość miejski profil stał się areną dla kłótni i niegrzecznych komentarzy.

"Kiedy ludzie zadają pytania lub wyrażają swoje opinie, powinni oni brać odpowiedzialność za swoje słowa. Powinni móc się pod tym podpisać swoim prawdziwym nazwiskiem" - powiedział burmistrz miasta Keisuke Hiwatashi. Urzędnicy Takeo tak skonfigurowali stronę na Facebooku, aby każdy mógł ją odwiedzić. Jednak tylko zarejestrowani użytkownicy będą mogli dodawać komentarze.

Obecnie adres strony internetowej miasta przenosi już internautów do profilu Takeo na Facebooku. Większość materiałów znajduje się na serwerach należących do Takeo, ale dostęp do nich można uzyskać wyłącznie za pośrednictwem Facebooka.