Jasne i ciche

W ofercie firmy Image Recording Solutions dostępne są już dwa nowe modele projektorów Hitachi - CP-X880 i CP-X885. Urządzenia dysponują siłą światła odpowiednio 3000 i 3500 ANSI lumenów.

Projektory zostały wyposażone w trzy aktywne polisilikonowe matryce TFT 0,99". W połączeniu z lampą UHB tworzą one wydajny układ optyczny, który pozwala na uzyskanie obrazu wysokiej jakości o przekątnej do 300 cali. Z tego powodu nowe produkty Hitachi są szczególnie predysponowane do pracy w średnich i dużych pomieszczeniach. Urządzenia mogą pracować w odległości 0,9 - 13,9 m od ekranu. Wygodę ustawienia projektora zwiększa pozioma i pionowa korekta efektu trapezowego - w projektorach Hitachi można jej dokonać za pomocą jednego przycisku. Prezentowany obraz jest ostry i szczegółowy - to zasługa natywnej rozdzielczości XGA oraz wysokiego kontrastu (600:1 dla modelu CP-X885 i 450:1 dla CP-X880). Projektory posiadają system pogłębiania czerni. Przyciemnione pozostają tylko ciemne fragmenty obrazu, a nie - jak w wielu dostępnych na rynku rozwiązaniach - cały ekran. Nowe modele Hitachi wyposażono również w inteligentny system redukcji zakłóceń obrazu

Projektory oferują szeroką gamę podłączeń - dla komputera są to dwa analogowe wejścia RGB, standardowe DVI i dodatkowo BNC. Obsługiwane są też wszystkie obowiązujące standardy wideo (w tym HDTV) - wszystko oczywiście ze stereofonicznym dźwiękiem. Producent oferuje też opcjonalny moduł sieciowy - także do komunikacji bezprzewodowej. Pozwala to na prowadzenie prezentacji bez kabli, daje też możliwość prezentacji obrazu z kilku komputerów bez konieczności uciążliwego przełączania. Inny sposób na wyeliminowanie kabli to... całkowita rezygnacja z komputera - wystarczy prezentację zapisać na karcie PC, którą odczyta projektor. Inne przydatne opcje to m.in. funkcja PIP (obraz-w-obrazie) czy opcja "My Screen", która pozwala zapisać w pamięci projektora obraz (np. logo firmy), który będzie wyświetlany w momencie gdy do urządzenia nie będzie podłączony żaden sygnał. Dostęp do wszystkich funkcji zapewnia funkcjonalny pilot z pokrętłem Jog Dial.

Konstruktorzy Hitachi zadbali też o niski poziom szumu generowanego przez projektor w trakcie pracy - wynosi on zaledwie 35 dB. Na uwagę zasługują także niskie koszty eksploatacji sprzętu - żywotność lampy ocenia się na ponad 2000 godzin. Wymiary nowych modeli Hitachi to 390 x 120 x 290 mm, waga - 5,6 kg.

Urządzenia objęte są 3-letnią gwarancją. Cena projektora Hitachi CP-X880 wynosi 28 490 PLN, CP-X885 - 30 990 PLN (sugerowane ceny detaliczne netto).