Jasne kamerki internetowe Asusa

Oferta firmy Asus wzbogaciła się o dwie nowe kamery internetowe z serii BrightCam - modele AF-200 (AutoFocus) i MF-200 (Manual Focus). Producent zwraca uwagę na zastosowany w nich obiektyw o dużej jasności zapewniający wysoką jakość przetwarzanego obrazu.

Modele AF-200 i MF-200 różnią się od siebie wyłącznie systemem AF (Auto Focus), którym może się pochwalić pierwszy z nich. Urządzenia wyposażono w charakteryzujący się szerokim polem widzenia (80 stopni (przekątna)) jasny obiektyw F/1.6. Dzięki niemu - jak podkreśla producent - możliwe jest prowadzenie wideorozmów w ciemnym pomieszczeniu, w którym jedynym źródłem światłą jest ekran monitora. Ponadto użytkownik otrzymał do dyspozycji bardzo przydatną funkcję Face Tracking (utrzymuje twarz rozmówcy zawsze w centrum kadru) oraz funkcję, dzięki której po wykryciu ruchu następuje automatyczne rozpoczęcie nagrywania.

Jasne kamerki internetowe Asusa

Asus AF-200

Kamerki zbudowano w oparciu o 2-megapikselowy sensor CMOS. Umożliwiają one przechwytywanie obrazu w rozdzielczości 640 x 480 pikseli z prędkością 30 klatek na sekundę. Oferują ponadto wbudowany mikrofon, przycisk "Shooting Buton" oraz klips umożliwiający przymocowanie do monitora LCD. Sprzęt jest kompatybilny z programami Skype, Windows Live Messenger, Yahoo! Messenger i MSN Messenger. Komunikuje się z komputerem za pomocą 1,5-metrowego kabla USB 2.0.

Niestety ceny urządzeń nie zostały podane. Więcej na ich temat można znaleźć pod tym adresem.