Jasne projektory Sony

Sony uzupełniło ofertę projektorów o dwa nowe modele - VPL-PX11 i VPL-PX15. Oba generują strumień światła o sile 2000 ANSI lumenów.

Wymienione modele stworzono z myślą o potrzebach prezentacji przeprowadzanych na dużych ekranach (zwykle o wielkości 150 cali), w pomieszczeniach o silnym naświetleniu (np. w salach konferencyjnych, pomieszczeniach wystawienniczych, a także domowych salach kinowych).

Model VPL-PX15 oprócz rozdzielczości XGA może się pochwalić zintegrowaną kartą sieciową WLAN. Zdaniem producenta oba nowe modele pracują bardzo cicho.

Gwarancją niezawodności projektorów ma być zastosowanie ciekawej funkcji monitorowania pracy urządzenia przez pocztę elektroniczną – osoba odpowiedzialna za sprawne działanie modelu uzyskuje zawiadomienie o konieczności jego serwisowania.

Z ciekawszych funkcji na uznanie zasługuje również system dynamicznej regulacji pracy układu chłodzącego optykę projektora, który pracuje tylko w czasie gdy temperatura wewnątrz urządzenia przekroczy określony poziom. Prawdziwą innowacją jest funkcja Off&Go. Jej działanie polega na tym, ze po zakończeniu prezentacji użytkownik nie musi czekać aż układ chodzący projektora zakończy swa prace. Wentylatory schłodzą optykę nawet po odłączeniu projektora od prądu. Model PX15 posiada wbudowany czytnik kart pamięci, co pozwala na prowadzenie prezentacji bez konieczności noszenia notebooka.

Oba produkty wyposażono w 3 panele LCD o rozdzielczości XGA.

Ceny urządzeń (netto) to: VPL-PX11 – 21400 zł, VPL-PX15- 27300 zł.


Zobacz również